Novou posilou na pozici 4 je bulharský reprezentant Aleksandar Yanev Georgiev, který nastoupí již v zítřejším zápase proti Svitavám. V Brně bude dnes večer. Jeho přítelkyně a roční dcerka za ním přiletí na Vánoce.

Třicetiletý člen národního týmu bulharské reprezentace si v poslední sezóně připisoval 18 bodů a odehrál v průměru 37 minut na zápas.

Tento 203 cm vysoký pivot začal s basketbalem v deseti letech. V šestnácti již nakoukl do profesionálního týmu ve svém rodném městě Varna.

Před příchodem do Brna hrál za tým Cherno More Ticha, kde byl 3 měsíce od začátku sezóny. V minulé sezóně hrál v jiném týmu, ale také v Bulharsku.

Proč právě Brno?

„O tomto městě jsem slyšel jen samé dobré věci. Pár sezón zpátky jsem hrál v Rakousku a vím, že Brno je velmi krásné. Také vím, že jde o tým, který má dobrou organizaci a ambice dostat se co nejvýš. Chci toho být součástí a týmu pomoci dosahovat vytyčených cílů.“

Jaké byly tvé předchozí týmy?

„Hrál jsem v mnoha evropských zemích: Řecko, Španělsko, Rakousko, Chorvatsko. Jednu sezónu jsem byl i v Argentině. Bude pro mě určitě velmi zajímavé hrát v české basketbalové lize.“

Jaká máš očekávání?

„Pro mě je důležité vydat ze sebe vždy maximum. Ukázat své schopnosti a týmu pomoci svým výkonem. Myslím si, že pokud budou všichni dobře fungovat a dělat to, co říkají trenéři, můžeme být opravdu skvělý tým.“

Lubomír Růžička (hlavní trenér): „Příchod hráče na pozici 4 byl pro nás od počátku sezóny prioritou. Hledali jsme mezi mnoha jmény. Chtěli jsme zkušeného hráče, který doplní náš mladý tým. Dodá týmu energii a doplní naší podkošovou sestavu. Jakmile se objevila možnost angažování Aleksandara neváhali jsme. Těšíme se na spolupráci a všichni v klubu věříme, že nám jeho basketbalové dovednosti, energie a zkušenosti napomohou k dosažení našich cílů. Opravdu děkuji vedení klubu, že teď před náročným programem se naše rotace rozšíří (přeci jenom nás čeká 16 utkání v následujících 7 týdnech). Slibuji si, že “Alex” bude hned od počátku jedním z tahounů týmu na obou polovinách hřiště. Viděl jsem jej o víkendových zápasech jeho národního týmu. Znám jeho hru delší čas a věřím, že jeho zkušenosti, přesná ruka a tvrdá hra doplní poslední střípek naší mozaiky, která nám v scházela.”