Zítra začíná reprezentační pauza. Do nominace sedmnácti nejlepších se probojoval Radek Farský, Šimon Puršl a mladý Richard Bálint. Pro náš tým je to rozhodně velká čest a pro hráče zodpovědnost. Dostat takovou příležitost se nestává jen tak, stojí za tím spousta dřiny a odříkání.

Jak se na repre sraz těší naši hráči?

Radek Farský: „Vždy, když mi přijde pozvánka na repre sraz, je to pro mě nejen obrovská čest, ale taky zodpovědnost. Těším se na to, až se potkám s těmi nejlepšími hráči naší republiky a budu se s nimi moci poprat o zápasovou dvanáctku.”

Šimon Puršl: „Za nominaci do reprezentační 17ky jsem velice rád, beru to jako impuls k další práci a doufám, že budu mít i šanci si zahrát další soutěžní utkání s reprezentací ČR.”

Richard Bálint: „Samozřejmě jsem rád za pozvání do širšího výběru repre mužů a i trochu překvapen. Jsem vděčný za další příležitost a těším se.”

Nejen hráči, ale i hlavní trenér Lubomír Růžička je poctěn, že má hned 3 svěřence v širším kádru mužské reprezentace: „Za nominaci kluků jsme velmi rádi. Je to pro ně odměna za práci, kterou odvádějí v našem klubu. Zároveň je to motivace do budoucna pro hráče samotné, tak pro nás všechny, abychom pokračovali v nastolené práci. Přeji všem třem, aby se jim podařilo dostat do závěrečné nominace. Jsem velmi rád, že brněnský basketbal má hned trio hráčů, kteří mohou okusit i mezinárodní měřítko. Jak jsem již řekl: je to dobrá vizitka pro náš klub a skvělá zpráva pro naše fanoušky.“

Všem třem budeme držet palce a doufat, že se dostanou do finálové nominace pro utkání s Belgií a Dánskem.