Dvě nové posily jsme ulovili ve španělské nejvyšší soutěži, konkrétně v týmu Saski Baskonia. Členové mládežnických reprezentací Adam a Ondra Hustákovi v Brně podepsali smlouvu na 3 roky. Kromě zapojení do týmu Lubomíra Růžičky se s oběma počítá i do projektu NEXT GENERATION, který vede Luboš Bartoň. Ten také oba hráče trénuje v reprezentačním výběru do 18 let, kde patří ke stěžejním hráčům. „Jsme rádi, že dvojčata Hustákovy patří do našeho klubu. Jejich fyzický talent je očividný, ale to nejdůležitější je jejich vášeň k basketu a chuť se zlepšovat. Ondra hraje jako spíš typický pivot, zato Adam hraje rád z perimetru a střílí z dálky. Doufám, že jim poskytneme nejen top tréninkový proces a zázemí, ale také možnost hrát v soutěžích, které jim dají nutnou zkušenost, která jim chybí“, řekl Luboš Bartoň.

Dvojčatům bude v listopadu teprve sedmnáct let, přesto od svých patnácti patřili do mládežnických výběrů elitního španělského týmu Baskonie. Ondřej hraje na pozici 5 a měří 211 cm, Adamovi je bližší spíše pozice číslo 4 a měří 208 cm. Oba se zúčastnili loňského evropského šampionátu do 16 let v Podgorici. V Brně oba trénovali už od srpna a Ondřej také zasáhl do několika zápasů. Adama zabrzdila zlomenina nohy, kterou si přivodil krátce po zahájení přípravy. V tuhle chvíli už ale oba trénují s ligovým týmem.

Od přesunu do Brna si slibují větší herní vytížení a snadnější přechod do mužského basketbalu. V této sezoně by měli nastupovat za tým U19 SAM BŠM a také za B tým Basket Brno, který hraje 2. ligu a trénuje ho Martin Vaněk. „Na jaře jsme se kvůli pandemii vrátili zpět do České republiky a začátkem léta řešili jestli se vrátit zpět do Španělska, nebo hledat jinou možnost. Brno mě i bráchu zaujalo především trenérskou dvojicí Růžička-Bartoň a obecným fungováním klubu. Viděli jsme tady také větší šanci na přechod do mužského basketbalu“, řekl Adam Husták.

Trenér Lubomír Růžička k příchodu Adama a Ondřeje Hustakových:

V první řadě jsem rád, že se nám podařilo přivést hráče nastupující generace. Moc často se nestává, aby hráči vyměnili španělský program za ten český. Jde o velký kredit všem lidem v klubu, kteří pracují na programu NEXT GENERATION. Je teď na nás všech vytvořit hráčům maximální zázemí k jejich růstu. Věřím, že investice v podobě zázemí a péče o mladé hráče se brněnskému basketbalu vrátí měrou vrchovatou. Musíme i nadále pracovat pokorně, systematicky a cílevědomě na budování efektivního klubu. Příchod Ondry a Adama se nerodil snadno a jsem nesmírně pyšný, že společným úsilím všech stran (rodiny, klubu a zastupující agentury PPGROUP) se nám podařilo docílit přestupu.

Další skvělou zprávou je prohloubení kooperace s EUROLEAGUE BASKETBALL resp. Adidas Next Generation. Skálopevně věřím, že se naši mladí hráči dočkají vstupenky do Euroligy mládeže. Jsme na dobré cestě a v této nelehké době jsou tyto zprávy pro nás všechny jako polití živou vodou. Ještě jednou chci poděkovat všem lidem, kteří usilovně pracují na denní bázi k vytvoření nové identity brněnského basketbalu.