V našem druhém domácím zápase k nám zavítaly Pardubice, které nakonec díky dobrému výkonu v poslední čtvrtině zvítězily 70:79. Zápas byl však od samého začátku velmi vyrovnaný a plný osobních soubojů. V prvním poločase předvedl výborný výkon Viktor Půlpán, který ubránil hvězdu soupeře Tomáše Vyorala. Poločas nakonec skončil těsným výsledkem 39:40.

Vstup do třetí čtvrtiny nám vyšel na výbornou a vypracovali jsme si osmibodový náskok. Bohužel vstup do poslední části nám vůbec nevyšel a a to především v koncovce. K tomu si pátý faul připsal Radek Farský a jeho účast v zápase, tak skončila. Naopak do výborné formy se dostal český reprezentant Tomáš Vyoral, který dal ve druhém poločase 13 bodů a dotáhl Pardubice ke třetímu vítězství v sezoně.

V našem týmu se střelecky nejlépe dařilo Šimonovi Puršlovi, který si nasbíral 14 bodů, 11 doskoků a 3 asistence. Pozadu nezůstal ani mladý Richard Bálint s 12 body.

Další zápas jsme měli odehrát v sobotu proti NH Ostrava, ale zápas je z důvodu uvalení karantény na Ostravu přeložen. Čeká nás tak desetidenní pauza, po které doma přivítáme USK Praha.

Sestava:Kozina (7bodů, 4 doskoky), Farský (10 bodů), Bálint (12 bodů), Křivánek (nezasáhl do utkání), Blake (0 bodů), Půlpán (9 bodů, 6 doskoků, 7 asistencí), Puršl (14 bodů, 11 doskoků), Krakovič (2 body, 9 doskoků), Nehyba (5 bodů, 3 asistence), Jokl (9 bodů, 6 doskoků), Nečas (2 body, 4 doskoky)

Lubomír Růžička – hlavní trenér: „Myslím, že tohle byl zápas blbec, nebo den blbec, protože nám vypadlo z koše spoustu dobrých příležitostí z vymezeného území. V podstatě jsme se natrápili na každý koš. Už v poločase jsem nabádal hráče, že musíme zvednout obranu i přechodem do protiútoku, což se nám ve třetí čtvrtině podařilo, a udělali jsme si bodový polštář osmi bodů. A pak z prvních čtyř pozic ve čtvrté čtvrtině jsem měl pocit, že má soupeř snad brankáře v bráně a nemůžeme dát koš. I přesto, že jsme se dostávali do dobrých příležitostí, tak jsme je neproměnili. Tím se soupeř dotáhl. Tomáš Vyoral ve druhém poločase dal 13 bodů a výborně zahrál i Michal Svoboda. Ale takový je život. Já jsem viděl, jak se do nás v poslední čtvrtině vloudila křeč, a docházela nám šťáva. Vlastně tři čtvrtiny jsme Pardubice drželi na 53 bodech a za to klukům patří absolutorium. Mě teď mrzí, že o víkendu asi hrát nebudeme, takže nás čeká deset dní přípravy, přitom tohle mužstvo potřebuje hrát a hrát. Závěrem jen dodám, že rozhodly ztráty ve druhém poločase, kdy jsme jich měli 12, což je strašně moc.“

Jakub Nečas: „Bohužel jsme si to prohráli čtvrtou čtvrtinou a nezbývá nám, než tvrdě dřít, jít dál a ukázat všem, že jsme dobrý tým, co drží spolu.“