Ve svém třetím zápase letošní sezony přivítáme na domácí palubovce tým Pardubic. Ty jsou zatím po pěti zápasech na 8. místě s bilancí dvě výhry a tři porážky. Nám po dvou zápasech patří 5. místo s bilancí 1 výhry a 1 porážky. V prvním zápase jsme doma po dobrém výkonu porazili Kolín 78:61. Poté nás na tři týdny ze hry vyřadil covid – 19, který postihl několik členů našeho týmu. Po návratu na palubovky nás čekala silná Opava, se kterou jsme prohráli 93:71. Pardubice naopak v posledním zápase zvítězily na půdě Olomoucka 94:93. Předtím ještě dokázaly vyhrát hned v prvním kole na USK 69:99. Mezitím těsně prohrály s Ústím nad Labem, potrápili doma Nymburk a podlehli Svitavám.

Nejnebezpečnějším hráčem Pardubic je český reprezentant Tomáš Vyoral, který má průměr 21,6 bodů, 6,6 asistencí a 7 doskoků na zápas. Zdatně mu sekundují Kamil Švrdlík (14,4 bodů na zápas) a Thomas Duncans (13 bodů a 6,2 asistence na zápas). V našem týmu se bodově nejvíce daří dvojici českých reprezentantů Šimonovi Puršlovi (17 bodů na zápas) a Radkovi Farskému (15 bodů na zápas).

Pikantní bude zápas především pro Viktora Půlpána a Petra Heřmana. Viktor ještě v loňské sezoně hrál za Pardubice a Petr za náš tým. V té letošní je to naopak a uvidíme, komu z těchto dvou hráčů se bude lépe dařit prosti svému bývalému klubu.

V loňské sezoně jsme se s Pardubicemi potkali dvakrát. Nejdříve jsme u nich prohráli 91:65 a poté je doma porazili 80:75. Utkání se bohužel musí odehrát bez přítomnosti diváků, ale sledovat ho můžete na https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Muzi/Sezona-2020-2021/191374-MMCITE-Brno-BK-JIP-Pardubice.htm?fbclid=IwAR0XrFG6vBf0jt22rJToxqoG66z0YkW5YnP7VN17231-ovwbcwbuyhORLXk. Přenos bude začínat v 18:15 a máme v něm pro vás připravené rozhovory s hráči, trenéry a jiné zajímavosti.

Martin Vaněk, asistent trenéra:

„Ve středu nás čeká soupeř, který v posledních zápasech hraje ve velmi dobré formě. Nejprve doma potrápil Nymburk a následně si vyšlápl i na Olomoucko. V obranné fázi musíme v první řadě zastavit Tomáše Vyorala a Thomase Dunanse, kteří hrají ve velmi dobré formě. Zároveň si musíme pohlídat útočný doskok, protože Pardubice jsou v této činnosti velice dobré. V útoku se musíme vyvarovat hloupých ztrát, které nás trápily v Opavě. Z našeho týmu cítím velké odhodlání, hráči se těší, že opět budou hrát doma, i když tentokrát bohužel bez fanoušků.“

Viktor Půlpán:

„Po zápase v Opavě nás čeká další těžký zápas. Je to náš druhý zápas po pauze, a proto věřím, že náš výkon bude mnohem lepší. Musíme se vrátit opět k naší hře, kterou jsme předváděli v přípravě a v prvním ligovém zápase s Kolínem a hned od začátku zápasu ukázat Pardubicím, že z Brna si výhru neodvezou. Samozřejmě pro mě osobně to bude výjimečný zápas v tom, že budu hrát proti klubu, kde jsem vyrůstal a klukům, se kterýma jsem hrál několik let.“