V prvním ligovém kole jsme porazili Kolín 78:61, poté nás bohužel skolila nemoc covid-19 a většina týmu skončila v karanténě. Přišli jsme tak o zápasy proti Olomoucku, Děčínu, Hradci Králové a Nymburku. Zpátky do ligového kolotoče naskočíme už v sobotu na palubovce Opavy. Ta má letos fantastický vstup do sezony a do konce o skóre vede celou ligu před Nymburkem.

Opava zatím odehrála tři zápasy, ve kterých předvedla ofenzivní smršť. Nejdříve na úvod zvítězila v Ústí nad Labem 96:94, poté doma rozstřílela Svitavy 107:72 a naposledy doma porazila Olomoucko 101:70.

Tahounem týmu je český reprezentant Jakub Šiřina, který si připisuje v průměru 31 bodů, 8,3 asistencí a 5 doskoků na zápas. Nebezpeční jsou i Filip Zbránek (14 bodů na zápas), Martin Gniadek (13 bodů na zápas) a Luděk Jurečka (12,3 bodů na zápas).

V našem týmu se v zápase proti Kolínu bodově dařilo kapitánovi týmu Janu Kozinovi, který si přispal 13 bodů, hned za ním byl český reprezentant Šimon Puršl s 12 body. Trenér Růžička se také může opřít o nadějné mladé hráče jako Petr Křivánek, Jakub Nečas a nebo Richard Bálint.

V loňské sezoně jsme se s Opavou potkali dvakrát a v obou zápasech odešli z palubovky jako poražení. Nejdříve jsme doma prohráli 64:90 a poté v odvetě 83:68.

Lubomír Růžička – hlavní trenér:

„Čeká nás soupeř, který skóruje více jak 100 bodů na utkání, takže pro nás pro všechny je to obrovská výzva. Utkání chceme zvládnout lépe než předchozí soupeři Opavy. Nechceme dostávat tolik bodů, ať už z přechodové fáze a nebo po určitých kombinacích. Celý týden se na to zodpovědně připravujeme a už se těšíme, až se vrátíme do zápasového kolotoče. Situace uplynulých dní nám sice zamezila v tom hrát zápasy, ale nebereme to jako alibi, ale jako výzvu.“

Šimon Puršl:

“Do Opavy jedeme natěšeni na další ligový zápas po dlouhé pauze. Jsme si vědomi jejich silných stránek a i když hraje Opava teď skvěle a ve velké pohodě, připravujeme se na jejich hru a na zastavení jejich ofenzivních zbraní. V Opavské hale to bude určitě těžký zápas, ale náš cíl je odvézt si druhou ligovou výhru.”