Nová posila našeho týmu Marcellus Garrick dorazil do Brna přesně v okamžiku, kdy prakticky celý tým šel do karantény. Proto byl rád, že mohl trénovat alespoň s týmem U19 ze SAM BŠM Brno a navštěvovat posilovnu, aby se udržel ve formě.

V Brně jsi už pár dní, co vše z města jsi už viděl?

Jeden den jsem se zajel podívat do centra, navštívil jsem kostely, hrad Špilberk a byl jsem na vyhlídce, kde bylo vidět celé Brno.

Do Brna jsi dorazil zrovna v době, kdy šel celý tým do karantény, jaký je nyní vlastně tvůj program?

Tahle doba je trochu bláznivá, protože v podstatě celý klub je v karanténě. Teď ale každý den trénuji s týmem U19 a mám také individuální tréninky s jejich trenérem Davidem Vackem. Za to mu strašně moc děkuji, stará se o mě výborně, dokonce mě i vozí na tréninky.

Bez kontaktu se spoluhráči jsi vlastně sám na hotelu, co děláš, když zrovna netrénuješ?

Když netrénuji, tak hraji na playstationu NBA a Call of duty, nebo sleduji Netflix. Teď mě zrovna chytly seriály Narcos a Stranger Things. A také chodím každý den na procházky do okolí, abych se nadýchal čerstvého vzduchu.

Co vše víš o české lize a brněnském týmu, studoval sis nějaké konkrétní informace?

Vím, že Brno hraje dobrou a tvrdou obrannou hru a taky, že v týmu je výborná atmosféra a chemie mezi spoluhráči. Těším se, až osobně poznám zbytek týmu.

V čem si myslíš, že budeš našemu týmu přínosem?

Doufám, že týmu přinesu hodně bodů a dobrou obrannou hru. Ale chci udělat vše pro to, aby tým vyhrával a to bez ohledu na to, jestli budu hrát. Důležitý je pozitivní přístup a podpora ostatních spoluhráčů.

Jsi v kontaktu i s jinými americkými hráči, kteří působí v ČR?

Nejsem, ale Davell Roby, který v Brně hrál loňskou sezonu, mi psal na Instagramu a dal pár cenných rad ohledně České republiky.

Stihl jsi už ochutnat české pivo a jídlo?

Ještě ne, ale určitě brzy ochutnám.