Na úvod nového ročníku Kooperativa NBL jsme na domácí palubovce porazili Kolín 78:61. V zápase jsme dominovali prakticky od začátku, když jsme už po pěti minutách vedli o 10 bodů. Poté se Kolín na chvíli dostal svoji aktivitou do zápasu a dotáhl se na 6 bodů, nicméně do konce poločasu jsme získali náskok 14 bodů a vyhráli ho 46:32. Ve druhém poločase jsme měli menší produktivitu a vstřelili jen 32 bodů. I tak jsme, ale po dobrém a bojovném výkonu zvítězili 78:61.

Výborný výkon předvedl Kozina s Půlpánem, kteří svoji energií strhli i ostatní spoluhráče. V našem dresu si hned tři hráči odbyli premiéru v nejvyšší soutěži a to Petr Křivánek, Jonáš Musil a Richard Bálint. Posledně jmenovaný zaznamenal 9 bodů, když proměnil 3 z 5 tříbodových pokusů. Za muže zápasu, ale hlavní trenér zvolil jiného mladého hráče a to Jakuba Nečase, ten vstřelil 8 bodů, ke kterým přidal 6 doskoků a 4 asistence.

V dalším kole nás už ve středu od 18:30 čeká na domácí palubovce tým BK Olomoucko.

Lubomír Růžička

„V první řadě jsem rád za vítězství. Nám se velmi povedl vstup do utkání a už po 5 minutách jsme vedli desetibodovým rozdílem. Poté ale přišla sekvence, kdy měl soupeř sérii útočných doskoků a dotáhl se na rozdíl šesti bodů. Poté jsme se dostali zpět do zápasu a vybudovali si šestnáctibodový náskok. Ve druhém poločase jsme skórovali pouze 32 bodů a já si myslím, že to bylo špatným pohybem míče a hlavně jsme udělali spoustu nevynucených ztrát. Ale konec dobrý, všechno dobrý a já jsme rád, že jsme obdrželi jen 61 bodů, protože Kolín je velmi útočně laděné mužstvo.“

Viktor Půlpán

„Se zápasem jako takovým jsem určitě spokojený, ale nějaké mouchy tam byly. To se ale dalo čekat, protože šlo o první ostrý zápas a byla tam z naši strany možná i trochu nervozita.Já osobně jsem se do zápasu teprve trošku dostával, protože jsem po zranění, ale jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct. Už se těším na další domácí zápas a věřím, že to bude zase o něco lepší. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří nás přišli podpořit.“

Sestavy a body:

Brno – Kozina (13 bodů a 7 doskoků), Bálint (9 bodů), Křivánek (7 bodů), Musil (2 body), Půlpán (9 bodů, 7 doskoků a 7 asistencí), Puršl (12 bodů), Krakovič (7 bodů), Nehyba (3 body), Jokl (8 bodů), Nečas (8 bodů, 6 doskoků a 4 asistence)

Počet diváků: 463