Na úvod nového ročníku Kooperativa NBL přivítáme na domácí palubovce BC Geosan Kolín. S ním jsme se v loňské sezoně utkali celkem třikrát s bilancí jedné prohry a dvou výher. Nejdříve jsme v základní části doma prohráli 73:82. V následné odvetě, která se odehrála mezi vánočními svátky jsme i díky skvělému výkonu kapitána Koziny zvítězili 87:76. Poslední vzájemné utkání bylo dramatem do poslední chvíle, které skončilo našim vítězstvím o jediný bod 78:77.

Náš tým před novou sezonu prošel řadou změn. Tým opustili Lukáš Stegbauer, Mikhel Kirves, Petr Heřman, Filip Novotný, Davell Roby, Bryan Smithson, Zurab Kereselidze a Daniel Szarowski. Naopak k nám přišli reprezentanti Šimon Puršl s Viktorem Půlpánem a na hostování mladý Richard Bálint. Do prvního týmu se také probojovali mladíci Petr Křivánek, Jakub Nečas a Jonáš Musil.

Obměnou kádru prošel i Kolín, který přivedl našeho bývalého hráče Filipa Novotného, Jiřího Jelínka, Lee Skinnera, Jakuba Petráše a Armina Maziče.

Dobrou zprávou je, že do zápasu už nastoupí Viktor Půlpán, který měl drobné zranění. Negativem je absence Radka Farského, který se ještě nedal úplně zdravotně do pořádku.

Lubomír Růžička – hlavní trenér
“První zápasy bývají vždy ošemetné a k nám přijede Kolín, který naposledy vyztužil svoji soupisku Lee Skinnerem a předtím českými hráči Filipem Novotným, Jirkou Jelínkem a Jakubem Petrášem. Dále má na soupisce legendu Davida Machače a kapitána Adama Číže. Myslím si, že mají velmi dobře vybalancovanou soupisku. Na úvod bude tíha odpovědnosti samozřejmě na nás, protože hrajeme doma v nové hale a všichni jsou plni očekávání. My chceme vstoupit do sezony vítězně, ale abychom toho dosáhli, tak musíme předvádět podobnou hru, která nás zdobila v přípravě. To znamená agresivní obranu s rychlým přechodem na útočnou polovinu a vytvářet si dobré střelecké pozice. Tímto bych také chtěl pozvat všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit a stali se našim šestým hráčem.”

Jan Kozina – hráč
“Kolín oznámil novou posilu Lee Skinnera, který je velká ikona několika posledních let, když v Kolíně už hrál 3 sezony a předtím 1 sezonu v Ostravě. Podle mě Kolín nemá vůbec špatný tým a přiznám se, že když loni odešel Pavel Beneš, tak jsem si myslel, že budou hrát spodek tabulky. Ale podle posledních zpráv, které mám, ten tým vypadá dobře a myslím si, že by mohl hrát o play off a rozhodně to pro nás nebude snadný soupeř na rozjezd.”