I v sedmém přátelském utkání odcházíme z palubovky vítězně. Tentokrát jsme se v Hodoníně střetli s rakouským Gmundenem, který jsme porazili o 4 body 70:66. Ten skončil v loňské sezoně v rakouské lize na 3. místě a v Alpe Adria Cupu dokráčel až do semifinále, kde ho vyřadil Děčín. Právě v Alpe Adria Cupu jsme se loni s Gmundenem potkali i my a v obou zápasech základní skupiny odcházeli jako poražení.

Samotnému zápasu předcházela soutěž ve střelbě trojek, které se za náš tým účastnil Jan Kozina a Petr Křivánek. Právě Křivánek se prostřílel až na druhé místo. Součástí programu byly i rozhovory s našimi hráči a trenéry. U mikrofonu se tak na palubovce postupně vystřídali Radek Farský, Lubomír Růžička a Luboš Bartoň.

Do zápasu jsme vstoupili už bez Patrika Audy, který s námi v srpnu odehrál čtyři přátelská utkání a také bez zraněného Půlpána s Farským. V první čtvrtině jsme  mírně zaostávali a prohráli ji o 2 body 15:17. Ve druhé čtvrtině jsme ale už naplno ukázali svůj potenciál a poločas zakončili desetibodovým vedením 39:29. Zbytek zápasu už probíhal víceméně v naši režii a rakouského soupeře jsme porazili o 4 body 70:66.

V přípravě na novou sezonu jsme zvítězili ve všech sedmi zápasech, když jsme postupně porazili NH Ostrava, Sršně Písek, Inter Bratislava, Patrioty Levice, Helios Domžale, Paks a nyní i Gmunden. Novou sezonu zahájíme v pátek 11. 9. od 18 hodin proti Kolínu.

Sestava:Šimon Puršl (17 bodů a 12 doskoků), Jakub Nečas (14 bodů a 8 doskoků), Jakub Krakovič (13 bodů a 9 doskoků), Jan Kozina (7 bodů a 5 asistencí), Zdeněk Nehyba (5 bodů), Richard Bálint (5 bodů), Petr Křivánek (4 body a 7 asistencí), Jonáš Musil (3 body), Jakub Jokl (2 body a 5 doskoků), Odnřej Husták (2 doskoky).