Přes 500 diváků ve sportovní hale Vodova tleskalo našemu týmu, který po srdnatém výkonu porazil maďarský Paks 98:85 a zvítězil tak v prvním ročníku Brno Open Cupu.

Do zápasu jsme nastoupili oslabeni o Jakuba Krakoviče a Viktora Půlpána, kteří nemohli hrát kvůli zranění. V začátku zápasu nás Paks mírně zaskočil, ale poté se taktovky ujal Radek Farský, který svým výkonem útočil na zisk trofeje MVP. Bohužel, ve 2. čtvrtině pro něj po nešťastném souboji zápas skončil a musel odjet na vyšetření do nemocnice.

Radkovo zranění paradoxně celý tým semklo a poločas jsme dokázali vyhrát o 6 bodů 46:40. Do druhého poločasu jsme navíc nastoupili se čtyřmi osobními fauly pro Patrika Audu. I přesto jsme po celou dobu kontrolovali vývoj utkání. Ve výborném světle se ukázal teprve sedmnáctiletý Richard Bálint, který si za 15 minut připsal 16 bodů. Roli opor výborně zvládli zkušení hráči jako Patrik Auda, Šimon Puršl a Zdeněk Nehyba, kteří tým bodově táhli. Velmi bojovný výkon předved kapitán týmu Jan Kozina, který prakticky neslezl z palubovky. Odměnou mu pak bylo zdvižení zlatého poháru nad hlavu, který převzal od našeho generálního manažera Michala Jimramovského. MVP turnaje byl zvolen Patrik Auda.

Na 3. místě skončily slovenské Levice, které porazily slovinské Domžale 79:72.

Sestava Brna: Patrik Auda (18 bodů + 6 doskoků), Jan Kozina (11 bodů +6 asistencí + 5 doskoků), Radek Farský (12 bodů), Richard Bálint (16 bodů), Petr Křivánek (5 bodů + 5 asitencí), Šimon Puršl (14 bodů + 6 doskoků + 5 asistencí), Zdeněk Nehyba (16 bodů + 3 asistence), Jakub Jokl (4 body), Jakub Nečas (2 body + 5 doskoků)

Komentář Luboše Bartoně, asistenta trenéra: „Myslím si, že oba týmy do zápasu dali všechno. My jsme navíc dohrávali v osmi hráčích a třem z nich ještě nebylo ani 18 let. Byl to ale dobrý zápas, který nás posunul herně dál. Navíc jsme se konečně trefili z dálky, takže další dobrý úspěch pro náš tým“.