Ve finále Brno Open Cupu, které se odehraje v sobotu 29. 8. od 19:30 nás čeká maďarský Atomerőmű Paks. V semifinále jsme prošli přes slovinský tým Helios Suns Domžale, které vede náš bývalý trenér Dejan Jakara. Slovinský tým jsme porazili o 11 bodů 84:73. Domžale se sice v první čtvrtině dostalo do vedení a náš výkon byl mírně nervózní, ale po třech tříbodových trefách Radka Farského jsme se dostali zpět do zápasu a dovedli ho do vítězného konce.

Výborný výkon podal právě Farský, který si užíval atmosféru v publiku a soupeři nastřílel 22 bodů, ke kterým přidal 5 doskoků. „Začátek nebyl úplně podle našich představ, sice jsme chvíli vedli, ale po našich jednoduchých chybách se soupeř vrátil do zápasu. Potom jsme ale začali diktovat tempo zápasu a hra byla chvílemi nahoru a dolů. Myslím, že pokud zapracujeme na našich občasných výkyvech, tak ten výkon bude ještě lepší,“ řekl Farský.

Dominanci pod košem předváděl Šimon Puršl, který si připsal 18 bodů a 4 doskoky. Pozadu nezůstal ani Patrik Auda, ten dal 15 bodů, 4 asistence a 4 doskoky. Z mladých hráčů se dařilo Petru Křivánkovi, který ke 4 bodům přidal 6 asistencí a Kubovi Nečasovi (7 bodů + 6 doskoků + 5 asistencí).

Černou kaňkou zápasu bylo zranění Viktora Půlpána, který má pravděpodobně výron kotníku. Do finále tak nenastoupí, ale na začátek ligy by měl být už v pořádku. Týmu chyběl také Jakub Krakovič, který má drobné zranění kolene.

Maďarský Paks se do finále probojoval přes slovenské Levice, které porazil 92:71.

Finále začíná v 19:30 ve sportovní hale Vodova. Opět platí, že prvních 100 piv od Pivovaru Moravia bude zadarmo.

Zápas o 3. místo mezi Levicemi a Domžale začíná v 17:00.

Sestava: Patrik Auda (15 bodů), Jan Kozina (3 body + 2 asistence), Radek Farský (22 bodů), Richard Bálint (3 body), Petr Křivánek (4 bod + 6 asistencí), Viktor Půlpán (2 body + 5 doskoků), Šimon Puršl (18 bodů + 4 doskoky), Zdeněk Nehyba (1 bod), Jakub Jokl (9 bodů + 8 doskoků), Jakub Nečas (7 bodů + 6  doskoků + 5 asistencí)