BK Patrioti Levice – Basket Brno 67:80 (poločas 33:48)

Po pátečním vítězství nad Interem Bratislava nás čekal přesun do Levic, kde jsme v sobotu odpoledne sehráli přátelský zápas s místními Patrioty. S těmi jsme se za poslední rok potkali už po čtvrté. Nejdříve dvakrát v rámci Alpe Adria Cupu a poté v přátelském utkání, které jsme odehráli v červnu. Oba týmy se nachází v různé fázi přípravy. Zatímco my končíme čtvrtý týden a máme za sebou už tři přátelské zápasy, tak pro Levice se jednalo o první přípravné utkání.

Od začátku jsme měli výborný vstup do zápasu, když Farský proměnil střelu za tři body a poté přidal hned dalších pět bodů. Po pěti minutách jsme vedli už o 10 bodů, když skóre bylo 15:5. Bodově se k Farskému přidal i Puršl s Audou a poločas jsme vyhráli 48:33. Zbytek zápasu proběhl také v naši režii a soupeř nás už vážněji neohrozil. Zápas nakonec skončil 80:67 pro nás.

I ve svém třetím zápase za Brno byl Šimon Puršl nejlepším střelcem, tentokrát se 17 body a 8 doskoky. Druhý zápas v našem dresu odehrál český reprezentant Patrik Auda, který si za 17 minut připsal 14 bodů a 5 doskoků. A neztratil se ani Radek Farský, který dal 15 bodů a 5 doskoků.

Další zápas nás čeká v pátek 28. 8., kdy se na domácím turnaji Brno Open Cup 2020 potkáme se slovinským Domžale. Zápas se hraje ve sportovní hale Vodova od 19:30.

Sestava Brna: Puršl (17 bodů a 8 doskoků), Farský (15 bodů a 5 doskoků), Půlpán (5 bodů a 7 asistencí), Krakovič (2 body a  doskoků) Nečas (2 body), Auda (14 bodů a 5 doskoků), Nehyba (9 bodů), Jokl (8 bodů), Kozina( 5 bodů), Bálint (3 body), Křivánek a Musil  0 bodů.