Hvězda české basketbalové reprezentace Patrik Auda  odehraje následující čtyři přátelská utkání za Basket Brno. Auda je brněnským mládežnickým odchovancem, který ligu za Brno hrál naposledy v sezoně 2007/08. S brněnským týmem se s menšími přestávkami připravuje již od dubna a to i díky jeho přátelství s hlavním trenérem Lubomírem Růžičkou. „Jsem moc rád, že je Patrik s námi, protože je zářným příkladem, že kluk z Brna to dotáhl až na 6. místo na mistrovství světa. V současnosti Patrik  čeká na víza do Japonska, kde podepsal nový kontrakt. Na základě toho vznikla gentlemanská dohoda, že se s námi bude Patrik připravovat a nastoupí také do přátelských utkání. Uvidíme samozřejmě, jak to bude vypadat v září, kdy začíná KNBL. Pokud nebude moct i nadále odcestovat do Japonska, tak budeme s ním, jeho agentem a  Yokohamou jednat o tom, aby za nás mohl nastoupit i do soutěžních zápasů,“ sdělil trenér Lubomír Růžička.

Patrik loňskou sezonu odehrál ve francouzském Bouzalacu, ze kterého po sezoně odešel do japonského týmu Yokohama B-Corsairs. Bohužel aktuální situace ohledně COVID-19 mu neumožnila přesunout se do Japonska, a tak využil nabídku trenéra Růžičky a do zápasové formy se bude dostávat v dresu Brna. „V první řadě jsem moc rád, že tady můžu trénovat a to v situaci, kdy jsem nemohl odcestovat do zahraničí. Pro odehrání přátelských zápasů jsem se rozhodl, protože si myslím, že mi to může pomoct v přípravě na novou sezonu v Japonsku. Přeci jen jedna věc je trénování a druhá zahrát si i zápasy. Když už nemůžu být v Japonsku, tak chci z přípravy v Brně získat co nejvíc,“ řekl Auda.

Auda už ve své kariéře hrál v USA, Polsku, Itálii, Francii a Španělsku. Zatím je jisté, že Patrik odehraje přátelské zápasy proti Interu Bratislava (21.8. v Bratislavě), Levicím (22.8. v Levicích) a na domácím turnaji Brno Open Cup 2020 (28. až 29. 8).