Původně jsme o víkendu měli v plánu odehrát dvě utkání v polské Wroclawi. Bohužel vzhledem k aktuální situaci s COVID -19 jsme oba zápasy museli zrušit. Prioritou bylo sehnat jiného zahraničního soupeře, což se vzhledem k časové tísni nepodařilo. Narychlo se nám nakonec podařilo dohodnout s  prvoligovým týmem Sršni Písek.

Do zápasu už jsme nastoupili v kompletní sestavě i s reprezentanty Šimonem Puršlem a Richardem Bálintem. Po lehkém zranění z úvodu přípravy nastoupil i Jakub Nečas.

Zápas jsme po základní hrací době vyhráli 99:68. Oba trenéři se však dohodli, že si zahrají ještě prodloužení. Konečný výsledek byl 105:72 pro náš tým.  Výbornou premiéru zažil Puršl, který si připsal 22 bodů.

Další přátelské utkání sehrajeme v pátek v Bratislavě s místním Interem a o den později s Patrioty z Levic.

Do zápasu jsme nastoupili v této sestavě: Jan Kozina (8 bodů), Jakub Krakovič (13 bodů), Jakub Nečas (9 bodů), Jakub Jokl (6 bodů), Radek Farský (7 bodů), Zdeněk Nehyba (8 bodů), Šimon Puršl (22 bodů), Jonáš Musil (5 bodů), Viktor Půlpán (9 bodů), Petr Křivánek (10 bodů), Ondřej Husták (7 bodů), Richard Bálint (2 body).

Luboš Bartoň, asistent trenéra:

„Odehráli jsme první přípravný zápas v plném počtu hráčů a to proti specifickému soupeři, který již léta hraje agresivní a místy až zběsilý styl hry. V prvním poločase jsme neměli dobrou obranu, ani na míči, ani mimo něj a proto bylo skóre pořád vyrovnané.

Po přestávce jsme sice obranou aktivitu zlepšili (a hlavně doskok, který jsme vyhráli 33:14 v druhém poločase), ale v útoku měli velké množství ztrát všeho druhu.

V poslední čtvrtině se nám podařilo odskočit na dvojciferný náskok, Písek prostřídal a konečný výsledek úplně neodpovídá jeho průběhu.

Určitě to pro nás byl dobrý test, když skoro všichni hráči dlouhou dobu nehráli zápas a v některých pasážích to bylo vidět. Zápas nám ukázal v čem se musíme zlepšit na obou stranách hřiště.“