Náš klub oznámil v květnu vznik partnerství se společností True Player Group, která získala v Basketu Brno vlastnický podíl. Toto oznámení a cíle našeho společného programu vzbudily pozornost v basketbalové komunitě nejen v Česku, ale také v zahraničí, především v Izraeli, kde True Player Group sídlí.

„Od konce června jsme vedli intenzívní jednání s dalším subjektem, který projevil zájem o majetkový vstup do našeho klubu a s potěšením mohu oznámit, že novým spolumajitelem Basketu Brno se stal pan Yedidia Rapaport. Na vzájemnou spolupráci se všichni velmi těšíme, protože v osobě pana Rapaporta přichází do našeho klubu člověk, který má obrovské zkušenosti s vedením basketbalových organizací. Ještě před několika týdny byl spolumajitelem jednoho z nejslavnějších a největších klubů v Izraeli – Hapoelu Tel Aviv a má více než třicetileté zkušenosti s vrcholovým basketbalovým managementem,“ uvedl generální manažer klubu Michal Jimramovský.

„Jsem šťastný, že jsem se mohl stát součástí Basketu Brno. Brněnský basketbal v minulosti získal přes 20 mistrovských titulů, hrál finále evropských soutěží a vím, že poté nenásledovaly příliš dobré časy. Všichni jsme zde proto, abychom vrátili Brno tam, kam patří. Doufám, že budeme mít dobrou sezónu, těším se na podporu našich fanoušků a doufám, že se nám podaří zaplnit naši novou halu. Rád bych využil této příležitosti a poděkoval stávajícímu majiteli za důvěru, kterou mi dal. Věřím v to, že nás čeká vydařená sezóna,“ doplnil pan Rapaport.