V nymburském sportovním centru se o víkendu konal premiérový ročník Lionfestu. Na dvoudenním srazu všech mužských reprezentací od U16 po U20 a seniorské reprezentace jsme měli hned 12 zástupců. Z trenérů se akce zúčastnili Martin Vyroubal (asistent trenéra U16) a Luboš Bartoň (trenér U18). Z hráčů A-týmu Šimon Puršl, Radek Farský a Richard Bálint. Nejvíce zástupců jsme měli z projektu NEXT GENERATION, který na Lionfestu reprezentovali bratři Adam a Ondra Hustákovi, Adam Lukeš, Petr Křivánek, Lukáš Olbort, Jakub Nečas a Šimon Svoboda.  

Na hráče čekala návštěva tréninku seniorské reprezentace, kde mohli na vlastní oči vidět, jak trénuje Tomáš Satoranský a ostatní hvězdy českého basketbalu. Poté se také sehrál přátelský zápas mezi reprezentacemi U18 a U20. „Na Lionfest do Nymburku jsem se moc těšil, jelikož mělo jít o setkání všech kategorií a o takový “svátek basketu”. Kromě našich tréninků jsme navštívili i trénink seniorské reprezentace a zajímavou přednášku Cesta k úspěchu. Na závěr soustředění jsme sehráli přátelské utkání s týmem U20. Šlo o super zakončení letní přípravy s reprezentací a všichni jsme si to společně užili,“ řekl rozehrávač reprezentace U18 Petr Křivánek. 

Mimo trénink čekala na hráče inspirativní beseda Cesta k úspěchu s Jiřím Welschem, Tomášem Satoranským, zpěvákem Mirai Navrátilem a ředitelem mezinárodního scoutingu Charlotte Hornets Jakubem Kudláčkem. Více než hodinu a půl trvající besedu moderoval Jiří Kalemba.

Věříme, že tahle akce pod taktovkou CZ Basketball vlila mládežnickým reprezentantům další energii do žil a motivovala je k ještě usilovnější práci, aby se jednou dostali na podobnou úroveň, jako jejich vzory ze seniorské reprezentace.