První přátelské utkání jsme odehráli proti NH Ostrava. Po dlouhé herní pauze bylo na obou týmech znát, že se stále rozehrávají. Náš tým se ještě sehrává, protože máme letos z velké části obměněný kádr. V Ostravě nám chyběli tři klíčoví hráči – Radek Farský, Šimon Puršl a Richard Bálint, kteří jsou momentálně na reprezentačním srazu mužů.

Ačkoli pro nás tento zápas skončil vítězně, do poslední chvíle byl průběh utkání vyrovnaný. Vítězná trojka padla 10 vteřin před koncem rukou Viktora Pulpána, pro kterého to byl první zápas v našem dresu: „Byl to první zápas po dvou týdnech, co trénujeme spolu. Byli jsme dost namotivovaní, ale ze začátku nám tam moc střel nepadlo, ale pak jsme se probrali, přidali jsme doskoky a týmově jsme se zvedli,” řekl Viktor Půlpán.

Asistent trenéra Martin Vaněk zhodnotil zápas následovně: „V prvním poločase se nám vůbec nedařilo, dávali jsme Ostravě druhé šance. V druhém poločase jsme se zvedli, mnohem lépe jsme bránili a poslední skvělá trojka Viktora Půlpána nás přivedla k vítězství.”

Do zápasu jsme nastoupili v sestavě: Jan Kozina, Jakub Krakovič, Jakub Jokl, Zdeněk Nehyba, Viktor Půlpán, Jonáš Musil, Petr Křivánek, Adam Lukeš, Ondřej Husták, Vítězslav Rýgl, Lukáš Olbort.

Statistiky hráčů:

Viktor Půlpán – 10 bodů, 9 asistencí, 6 doskoků

Jan Kozina – 8 bodů, 5 asistencí

Jakub Krakovič – 15 bodů, 3 doskoky, 8 získaných faulů

Jonáš Musil – 12 bodů, 5 doskoků

Zdeněk Nehyba – 10 bodů

Jakub Jokl – 9 bodů, 7 doskoků

Petr Křivánek – 6 bodů, 1 asistence

Adam Lukeš – 3 body

Ondřej Husták – 4 body, 7 doskoků