Dnešním dnem jsme zahájili přípravu na novou sezonu Kooperativa NBL. Trenér Lubomír Růžička na úvodním tréninku přivítal 14 hráčů. Chyběl jen Šimon Puršl, který je na reprezentačním srazu, kam se příští týden přesune i Radek Farský. Z loňské sestavy zůstal v týmu jen Jan Kozina, Zdeněk Nehyba, Jakub Krakovič, Jakub Jokl, Radek Farský a Jakub Nečas. Do tréninku jsou zapojeni i talentovaní hráči z projektu NEXT GENERATION.

Hráče nyní čekají dva tréninky denně a celkem 8 přátelských zápasů. Ten první už ve čtvrtek 6. 8., kdy se v Ostravě utkáme s NH Ostrava. Dále jsou pak v plánu pouze zahraniční soupeři. Vyvrcholením přípravy by měl být mezinárodní turnaj, který budeme pořádat v termínu 28. a 29. srpna. Naše pozvání přijaly a potvrdily týmy Patrioti Levice, Atomeromu SE Paks a Helios Suns Domžale.

Kromě změn na soupisce došlo i k několika změnám v realizačním týmu, který se značně rozšířil. K asistentu Martinu Vaňkovi přibyl jako druhý asistent Martin Vyroubal, který doposud trénoval mládež v týmu SAM BŠM Brno. Hlavním trenérem projektu NEXT GENERATION a zároveň asistentem Lubomíra Růžičky je Luboš Bartoň. Kubu Kaluse na pozici kondičního trenéra vystřídal Enriko Smák. A nově klub zřídil funkci video coache, kterou obsadil Tomáš Nesrovnal.

Komentář Lubomíra Růžičky k zahájení přípravy: „Přípravu začínáme netradičně již na konci července, ale vzhledem ke startu ligy jsme nechtěli nic podcenit. Čeká nás sedm týdnů tvrdé práce. Kromě fyzické připravenosti budeme pracovat na herním konceptu na obou polovinách hřiště. Máme mnoho nových hráčů a soupiska je velmi mladá. Přeji si, abychom přípravu absolvovali bez zranění, vytvořili dobrou chemii v týmu a tu přetavili v nadcházejícím ročníku KNBL. Přípravná utkání budou dle seznamu soupeřů dobrou prověrkou a už se na ně všichni těšíme!“

Seznam hráčů, který se zapojili do přípravy:

Viktor Půlpán, Jan Kozina, Petr Křivánek, Tomáš Jansta, Adam Lukeš, Adam Husták, Ondřej Husták, Vítězslav Rýgl, Radek Farský, Jonáš Musil, Jakub Jokl, Jakub Krakovič, Jakub Nečas, Zdeněk Nehyba

Termíny přátelských zápasů:

6. 8. NH Ostrava (venku)

14. 8. Wroclaw (venku)

15. 8. Wroclaw (venku)

21. 8. Inter Bratislava (venku)

22. 8. Patrioti Levice (venku)

28. 8. Mezinárodní turnaj v Brně (hala Vodova)

29. 8. Mezinárodní turnaj v Brně (hala Vodova)

5. 9. Gmunden (Hodonín)