Novou posilou našeho týmu je reprezentační pivot Šimon Puršl, který poslední tři roky působil ve Svitavách. Tam ho ze španělské Zaragozy přivedl náš současný trenér Lubomír Růžička. Šimon je tak po Radku Farském a Viktoru Půlpánovi už třetím reprezentantem v našem týmu. „Přestup do Brna mě velmi těší. Líbí se mi, jakým způsobem se klub ubírá, jeho cíle a že můžu přispět k jeho růstu. Zároveň to pro mě osobně je nový impuls do práce a už se nemůžu dočkat, až začne nová sezona,“ řekl Šimon Puršl.

Puršl měl sice ve Svitavách platnou smlouvu, ale my jsme využili klauzule, která v ní byla, a ze smlouvy ho vykoupili. V Brně by měl být jedním ze stěžejních hráčů, na kterých chce trenér Růžička stavět. O tom svědčí i délka smlouvy, kterou Šimon podepsal. V Brně by měl hrát minimálně do léta 2023. „Příchod Šimona Puršla je vedle příchodu Viktora Půlpána pro náš klub a naše fanoušky velká událost. Získáváme nejenom jednoho z nejlepších podkošových hráčů v lize, ale zároveň deklarujeme, že cesta, kterou jsme se vydali před několika měsíci, dokáže oslovit špičkové hráče. Jsme na začátku a čeká nás spousta tvrdé práce, ale věřím tomu, že Brno začneme vracet tam, kde ho chceme na basketbalové mapě vidět,“ řekl generální manažer našeho klubu Michal Jimramovský.

V uplynulé sezoně zaznamenal Šimon 23,1 minut, 12,3 bodů, 6,2 doskoku a 1,1 asistence na zápas. Za tři sezony ve Svitavách nastoupil do 119 zápasů, ve kterých si připsal 1088 bodů, 583 doskoků a 107 asistencí. Nyní ho čeká nová výzva v našem dresu. „Kariérní krok do Brna je na základě dlouhodobého zájmu ze strany brněnského klubu. Očekáváme další úspěšný krok v kariéře Šimona na základě jednání a herní příležitosti, které v klubu dostane,“ sdělil Šimonův hráčský agent Kamil Řeřábek ze společnosti PPGroup.