Jakub Kalus se rozhodl po třech letech u našeho týmu neprodloužit smlouvu na další sezonu. Přesto v klubu zůstane alespoň z části a to jako externí spolupracovník. Bude mít na starosti kondiční stránku hráčů z projektu NEXT GENERATION a individuální péči hráčů, kteří se vrací po zranění.

„Možnost působit v roli kondičního trenéra Basketu Brno, byla pro mne splněným snem a děkuji všem členům realizačního týmu a hráčům, s kterými jsem za poslední 3 roky měl tu možnost spolupracovat. Doufám, že každý z hráčů si ze spolupráce odnesl alespoň něco málo pro svou sportovní kariéru. Pevně věřím tomu, že brněnskému basketbalu svítá na lepší časy a neopouštím jej zcela, jelikož chci nadále nabízet pomocnou ruku u ambiciózního projektu NEXT GENERATION či při individuální péči o hráče po zranění,“ sdělil Kalus.

Od 1. července Kubu nahradil slovenský trenér Enriko Smák, který minulou sezonu strávil u Patriotů z Levic a slovenské reprezentace U18. Enriko v Brně studuje na Masarykově univerzitě obor kondiční trenér na magisterském stupni. Mimo basketbalistů Levic je také kondičním trenérem Matěje Peňáze (finalisty Oktagonu – Underground) a Kláry Vojtíkové (basketbal Hradec Králové). V minulosti také spolupracoval s motocyklovým závodníkem Karlem Abrahámem.

Kromě studia na Masarykově univerzitě má Enriko vzdělání v organizacích jako DNS (Dynamic neuromuscular stabilization) a FMS (functional movement screen), které se zaměřují na přípravu hráčů do NFL a NBA.

„Z podpisu smlouvy mám velkou radost. Je to zase krok vpřed v mojí kariéře. Je to velká zodpovědnost a jsem vděčný realizačnímu týmu, že mi důvěřují a dávají mi šanci. S bývalým klubem se mi během sezóny dařilo držet minimum zranění. Na to bych chtěl určitě navázat. Budu se snažit pro hráče vytvořit co nejlepší podmínky, aby mohli podávat optimální výkon po celou sezónu a aby rozvíjeli svoje fyzické schopnosti,“ řekl Enriko.