Projekt NEXT GENERATION má za úkol vytvořit ideální podmínky pro talentované hráče v kategoriích U17 až U23. Hlavním smyslem je celková péče nastavená pro každého hráče individuálně a na míru. Důraz bude kladen především na rozvoj jeho předností a přípravu na přechod z amatérského do profesionálního basketbalu. „Po celkové analýze všech hráčů ve věku 16-19 let v Brně, jsme se rozhodli založit tréninkovou skupinu NEXT GENERATION. Tento projekt má jasný úkol: maximální, individuální péči o jedince. Vytvoření celistvého programu, který pomůže hráčům, co nejplynuleji k přechodu z amatérského sportu do profesionálního života sportovce. Jsem velmi rád, že NEXT GENERATION je vnímán jako velká příležitost pro mladé hráče v Brně. Myslím a jsem přesvědčen, že hráči těchto podmínek si budou vážit a přetaví to v reprezentaci města Brna nejen na poli republikovém, ale i mezinárodním. Ať už v reprezentačním dresu, či jednou i v klubových barvách ve vyspělých evropských ligách. Jsem nesmírně rád, že se podařilo dát do kupy silné zázemí lidí, kteří budou s péčí o mladé hráče pomáhat. Teď si jen přeji, aby se nám dařilo naplňovat stanovené vize, které nejsou malé“ okomentoval autor projektu Lubomír Růžička.

O hráče bude postaráno ve všech směrech, kromě samotného zaměření na zlepšení basketbalových dovedností bude pro každého z hráčů připraven speciální program. Jeho součástí bude studium na střední a vysoké škole dle studijních předpokladů, individuální péče z hlediska nutriční složky, mentální coaching, materiální vybavení, základy finanční gramotnosti a základy marketingu a PR. „Chceme hráčům ukázat, že se musí umět prodat nejen na hřišti, ale například i na sociálních sítích, být atraktivní pro fanoušky i případné partnery, tak jak je tomu u vrcholových hráčů v zahraničí. Proto pro hráče máme připravené kurzy, jak se chovat na sociálních sítích, jak si budovat osobní brand a podobně“ sdělil PR manažer Basket Brno Jakub Mikšovský.

Zárukou správného rozvoje je kvalitní složení realizačního týmu, který bude na mladé talenty dohlížet. Sportovní stránku bude mít na starosti Lubomír Růžička, kterému bude jako videoanalytik asistovat Martin Vaněk. O kondici hráčů se bude starat jeden z nejuznávanějších českých kondičních trenérů Jakub Kalus a Enriko Smak, který kondičně připravuje například bojovníka Matěje Peňáze. Regeneraci bude mít na starosti Jiří Janovský, který je fyzioterapeutem u A týmu Basket Brno.

Pro všechny účastníky programu je připraven individuální nutriční program, který poskytne společnost SAI NUTRITION, konkrétně Jozef Balej, bývalý slovenský hokejový reprezentant a hráč NHL (New York Rangers). Protože víme, aby sportovec podával co nejlepší výkony, tak kromě zdravého těla potřebuje i připravenou mysl, bude mít každý z hráčů k dispozici mentálního kouče Jiřího Šimonka ze společnosti Sport Mind. Materiální vybavení bude hráčům poskytovat další z partnerů projektu a to Basket obchod CZ.

NEXT GENERATION nemá za úkol hráče připravit pouze na výkony na palubovce, ale i na běžný a mimo sportovní život. Hráči budou mít možnost studia nejdříve na Gymnáziu Matyáše Lercha a Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka. Jedním z partnerů projektu je i PhDr. Jan Cacek, PhD., který je děkanem Fakulty sportovních studií na Masarykově univerzitě. Hráči tak budou mít možnost pokračovat i ve vysokoškolském studiu, které je přizpůsobeno tomu, aby se dal skloubit s vrcholovým sportem.

Ambasadorem celého projektu je český reprezentant Patrik Auda, který v národním týmu odehrál 42 zápasů.

Hráči, kteří byli vybrání do projektu NEXT GENERATION: Tomáš Jansa (2002), Petr Křivánek (2003), Jakub Nečas (2004), Adam Lukeš (2004), Lukáš Olbort (2004), Šimon Svoboda (2004).