Po takřka dvouměsíčním tréninkovém drilu si hráči konečně zahráli zápas. Nabídku na přátelské utkání od nás přijali Patrioti z Levic. Ti do České republiky zavítali na přátelský zápas s českou reprezentací do 24 let, za kterou hraje i Radek Farský. Po cestě do Nymburka si tak udělali příjemnou zastávku v Brně, když náš tým porazili po základní hrací době 66:79. Oba trenéři se následně dohodli, že si zahrají ještě o 8 minut navíc, konečné skóre tak bylo 77:95.

Náš tým nastoupil převážně s mladými hráči z brněnských týmů, kteří se s námi poslední dva měsíce připravují. Z dospělých hráčů do zápasu zasáhl akorát Kozina, Krakovič, Jokl a Szarowski. Ze začátku byla znát mírná nerozehranost na obou stranách. Poté se však projevila zkušenost Levic, které takřka celý zápas kontrolovaly stav utkání.

Přestože pro většinu našich hráčů se jednalo o první kontakt s dospělým basketbalem a měli proti sobě ostřílené slovenské hráče, tak svou roli zvládli velmi dobře. Nejvíce vyčnívalo trio Petr Křivánek, Šimon Svoboda a Vít Rýgl.

Dnes nás čeká druhý přátelský zápas, ve kterém se od 19:30 utkáme s polským výběrem Wroclaw Eliminate Team 2020. Utkání se hraje na Kampusu a vstupné je zdarma.

Brno: Krakovič a Křivánek po 13, Kozina 10, Jokl 7, Musil 2 (Rygl a Svoboda 10, Jansa 5, Pšenička 4, Houzar 3, Edes a Szarowski 0)

Levice: Juríček 17, Danielič 14, Bojanovský 13, Bachan 10, Krajčovič 4 (Volárik 13, Boócz 8, Adámik a Jackuliak po 6, Zorvan 4)

TH: 18/11 – 19/16, Fauly: 22 – 23, Trojky: 8 – 9, Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Dombrovský

Sestřih ze zápasu je k vidění zde.