Novým spolumajitelem našeho klubu se stala izraelská společnost True Player Group, která je z poloviny vlastněna rodinou Davida Blatta. Toho v basketbalovém světě netřeba představovat, je to mistr Evropy, vítěz Euroligy a také bývalý trenér LeBrona Jamese, kterého vedl v Clevelandu. Naposledy působil jako poradce slavných New York Knicks. Druhou polovinu společnosti vlastní Idan Avshalom, který působil i jako generální manažer Hapoelu Jeruzalém.

Příchod nového spolumajitele klubu oznámil na tiskové konferenci generální manažer Michal Jimramovský. „Jednání probíhala od podzimu minulého roku a jsem rád, že se nyní dotáhla do zdárného konce. Našim společným cílem je postupnými kroky vytvořit z našeho klubu dobrou značku, která bude dělat radost našim fanouškům. Chceme také vrátit brněnský mužský basketbal zpět na přední příčky ligy“. True Player Group, se specializuje na rozvoj mladých hráčů a podle Jimramovského hledala v Evropě vhodný klub, působící ve větším městě s dobrým dopravním spojením.

Velkou zásluhu na spojení izraelské společnosti s brněnským basketbalovým klubem má trenér české basketbalové reprezentace Ronen Ginzburg, který zprostředkoval úvodní kontakt. „Brno má obrovský pontenciál, basketbal zde má bohatou historii, nadějné basketbalové talenty a skvělého trenéra v podobě Lubomíra Růžičky. Tohle jsem sdělil svým izraelským přátelům a jsem rád, že se mnou souhlasili. Věřím, že tahle spolupráce bude fungovat a český basketbal na ní jen vydělá,“ řekl Ginzburg.
Na tiskové konferenci bylo také oznámeno, že od nové sezony bude brněnský klub hrát ve sportovní hale Vodova, která má kapacitu 3 000 diváků a nabízí fanouškům i partnerům větší komfort.

Další dobrou zprávou je také to, že se Brnu podařilo od libereckých Kondorů získat extraligu U19 a talentovaní hráči z Brna, tak mohou hrát nejvyšší soutěž. Zároveň bylo dohodnuto, že mládežnická mužstva budou hrát pod názvem Basket Brno. „Basket Brno se rozhodl, že bude spolupracovat se všemi strukturami mládežnických složek brněnského basketbalu. Což jsme již v minulosti dělali v mezinárodní soutěži EYBL, kde se nerozlišovalo, kdo je z jakého klubu, ale ti nejtalentovanější ze všech týmů hráli pod hlavičkou Basket Brno,“ řekl trenér Růžička.

V návaznosti na práci s mládeží byl také představen projekt Next Generation, který má především za úkol pomoci talentovaným hráčům basketbalu k co nejefektivnějšímu přechodu z amatérského sportu do profesionálního světa. Hlavním smyslem projektu je celková péče o jedince, na kterého jsou v posledních letech ve vrcholovém světě sportu kladeny čím dál větší nároky na výkon. Ambasadorem celého projektu je český reprezentant Patrik Auda.