Naši první letošní posilou se stal rozehrávač se sedmi reprezentačními starty Viktor Půlpán. Ten doposud hrál nejvyšší soutěž pouze za svůj mateřský klub BK Pardubice, kde mu v červnu skončí smlouva. V loňské sezoně odehrál v průměru 31,5 minuty se ziskem 4,2 doskoku, 6,2 asistence a 10,4 bodu na zápas.

Půlpán byl v posledních dvou sezonách vyhlášen nejlépe bránícím hráče celé soutěže. „Jsem moc rád za nabídku, kterou jsem od Brna dostal. Těším se na vzájemnou spolupráci a novou zkušenost a zároveň výzvu v novém prostředí. Věřím v to, že můj příchod do Brna pomůže jak mně osobně, tak i celému týmu“ řekl Viktor.

Viktor u nás podepsal smlouvu na 3 roky a kromě hraní basketbalu se bude věnovat i studiu na Masarykově univerzitě, které zahájí letos na podzim. „Viktor si vybral Brno ze tří základních důvodů. Jednak ho oslovily týmové ambice klubu, se kterými se ztotožnuje, dále pak kvalitní prostředí a podmínky pro individuální rozvoj pod hlavním trenérem Růžičkou. Rozhodujícím faktorem byla také společná vize do dalších let,”  řekl Matyáš Hering, hráčský agent PPGroup.

O Viktorův příchod velmi stál trenér Lubomír Růžička, který ho trénoval již v mládežnických kategoriích a také v české basketbalové reprezentaci. Půlpán v české nejvyšší soutěži poprvé nastoupil v sezoně 2013/2014. Celkem v Pardubicích odehrál 7 sezon, ve kterých si připsal 271 ligových utkání, 1854 bodů a 927 asistencí.

Vyjádření trenéra Lubomíra Růžičky:

Jsme velmi potěšeni, že můžeme v našem klubu přivítat českého rozehrávače, který byl poslední dvě sezóny vyhlášen nejlépe bránícím hráčem KNBL. Viktor patří do skvělé generace hráčů. Prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a je členem reprezentace mužů. Stále ve svých třiadvaceti letech má velký kus kariéry před sebou. Pro náš klub je to velký kredit, že si Viktor vybral právě náš tým a město pro střednědobé období (3 roky). Zároveň je to velký závazek, abychom naplnili jak týmové, tak osobní ambice. Na spolupráci se velmi těším. S Viktorem mě pojí zkušenost z jeho mládežnických let. Oba víme, co od sebe můžeme očekávat a věřím, že podpisem smlouvy jsme udělali našim fanouškům velkou radost. V létě nás čeká mnoho hodin společné práce, kterou budeme chtít přetavit již v následujícím roce. V neposlední řadě jsem rád, že u nás Viktor započne studium na Masarykově Univerzitě. Myslím, že naše město je pro skloubení studia vysoké školy a profi sportu ideálním místem v ČR“.