Výkonný výbor ČBF na svém zasedání rozhodl, že se letos nebude udělovat titul mistra Kooperativa NBL. Vyhlášeny byly pouze první tři místa po základní části. Nikdo tak z ligy nesestupuje, ani do ní nepostupuje a nebude se hrát ani baráž.  K rozhodnutí ČBF se vyjádřil i náš generální manažer Michal Jimramovský.

Rozhodnutí výboru ČBF musíme respektovat, ač z něj osobně velkou radost nemám. Celý náš tým tvrdě dřel, aby se dostal z posledního místa a zvrátil špatně rozehranou sezónu. Což se podařilo a po posledním odehraném kole jsme figurovali na místě, které nám zajišťovalo předkolo play off. Na druhou stranu si všichni v klubu uvědomujeme, že jsme se ocitli v bezprecedentní situaci a jakékoliv přijaté řešení by si našlo jak své příznivce, tak své odpůrce. Pozitivní alespoň je, že již všichni víme, na čem jsme a můžeme se připravovat na další sezónu.

Chtěl bych využít této příležitosti, abych ještě jednou poděkoval všem našim fanouškům a partnerům za podporu v uplynulé sezóně. Myslím si, že nám v mnohém nastavila zrcadlo a všichni v klubu jsme si vědomi, že pokud chceme, aby se mužský basketbal v Brně dostal na příčky, kde ho chceme všichni vidět, nesmíme dopustit, aby se podobná sezóna opakovala”.