Jakub Jokl prodloužil smlouvu s naším klubem o další dva roky. Po kapitánu Janu Kozinovi je tak druhým hráčem, se kterým jsme po letošní sezoně prodloužili smlouvu. „Moje rozhodnutí setrvat v Brně nebylo nijak těžké, a proto jsem moc rád, že jsem se dohodl na prodloužení smlouvy“ řekl Jokl.

V letošní sezoně odehrál Jokl 24 zápasů s průměrem 14,4 minuty, 4 doskoky a 5,9 bodu na zápas. „Podpisem smlouvy můžeme pokračovat v nastolené spolupráci. Jakub na svých přednostech, ale i limitech tvrdě pracuje a jsme rádi, že věří našemu programu a cestě, kterou jsme si zvolili“, řekl trenér Lubomír Růžička.

Jakub začal své basketbalové krůčky v klubu BC Vysočina odkud se přes Jiskru Havlíčkův Brod dostal až do Brna. Poté odešel nejdříve na rok do basketbalové akademie Gran Canaria a poté na dva roky do americké NCAA na University of Utah. Zde byl jedním z jeho spoluhráčů i Kyle Kuzma, který v současnosti patří k oporám slavných LA Lakers. V sezoně 2018/2019 se vrátil zpět do brněnského dresu a jak to tak vypadá, bude u nás působit až do roku 2022.

Brno, jako ideální destinaci pro Kubův další rozvoj vidí i jeho hráčský agent. „Po zkušenostech ve spolupráci s Brnem jsme se rozhodli prodloužit kontrakt o další dvě sezony. Velkým faktorem je i skutečnost, že Brno trénuje ambiciózní Lubomír Růžička a to, že klub má ambice se opět dostat do předních pater ligy, sdělil Kamil Řeřábek z PPGroup, která Jokla zastupuje.

Kromě Jokla počítáme pro příští sezonu i s Kubou Krakovičem, Zdeňkem Nehybou, Radkem Farským, Janem Kozinou a Kubou Nečasem, který bude současně hrát i za mládežnické týmy.