Letošní sezonu začal Kuba Krakovič ve 2. rakouské lize a k tomu chodil každý den do civilního zaměstnání. Už během podzimu, ale dostal nabídku od našeho klubu, kterou přijal a prakticky ihned se stal oporou a lídrem týmu. O tom jaká je jeho role v mužstvu, co dělá během nucené pauzy a nebo kam to až chtěl v letošní sezoně dotáhnout, si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Kubo, jak trávíš tuhle nucenou přestávku?

Snažím se alespoň trochu udržovat v kondici, dělám kolem domu a to nejdůležitější – starám se o svoji těhotnou manželku.

Dostal jsi od trenérů individuální tréninkový plán, nebo pokyny, jak se udržovat v kondici?

Celý tým dostává pravidelně od našeho kondičního trenéra Kuby Kaluse plány, jak se udržet alespoň trochu v kondici v domácích podmínkách.

Je možné, že herní pauza bude trvat ještě několik měsíců, je pro hráče hodně náročné po takové době opět naskočit do procesu?

Je to vždycky těžký a moc mi to nechutná se vracet po delší pauze. Ale podmínky budeme mít všichni stejný a musíme se s tím nějak poprat.

K přerušení ligy došlo poté, co jsme měli skvělou formu a vyhráli 5 zápasů v řadě. Dokážeš odhadnout, kam až jsme to mohli dotáhnout?

Do play-off! A nemyslím tím předkolo play-off. Od začátku co jsem přišel do Brna, jsem chtěl hrát play-off. Přesto, že šla sezóna ve vlnách, nelichotivá série, silný prosinec, slabý leden a 5 výher v A2, věřil jsem, že se dostaneme do předkola a to dokážeme zvládnout.

Ty jsi do našeho týmu přišel až během sezony, když jsi předtím hrál jen 2. rakouskou ligu, byl to pro tebe velký skok, a jak dlouho ti trvalo, než sis na tempo nejvyšší soutěže zvykl?

Zejména v tom, že jsem se stal zase profesionálním hráčem. V srpnu jsem byl kondičně připravený absolvovat sezónu v KNBL, nedopadlo to a já začal z každodenního trénování pracovat od 9;00-17:00 a 3x týdně dojíždět na trénink. Následný přestup do Brna, trénink 2x denně a profesionální soutěž, to byl největší rozdíl.

Když jsi jednal o přestupu do Brna, co od tebe trenér Růžička očekával a podařilo se ti to splnit?

Známé se už dlouho, takže věděl, co může očekávat. Zkušenosti, bojovnost, někoho kdo zapadne do šatny a pomůže týmu i mentálně. To si myslím povedlo.

Náš tým je složen převážně z mladých kluků, jak si zapadl do kabiny a máš si s nimi co říct?

Zapadnutí proběhlo hladce. Kluci mě přijali a uvědomovali si, že jim můžu pomoct k tomu, abychom se zvedli jako tým. Pokud se v šatně neřeší FIFA, tak jsem v pohodě.

Vzhledem ke tvému věku i tvým zkušenostem se předpokládá, že budeš lídr, je ti tahle role vlastní, a nebo se do ní musíš nutit?

Postupem času a s přibývajícími zkušenostmi si naplno uvědomují, že mě tahle pozice naplňuje.

V čem vidíš svůj největší přínos pro tým?

Čtení hry, bojovnost, zkušenosti, vedení týmu.

Co myslíš, že bys měl ze své hry nejvíce zlepšit?

Střelba. Měl jsem vždycky dřevěnou ruku, ale pomaličku se to zlepšuje.

Když se podíváme na tvé statistiky, tak máš přes 12 bodů na zápas, lepší čísla jsi měl jenom v sezoně, když jsi také hrál v Brně, to vypadá, že ti Brno sedí.

Je pravda, že při posledním působení v Brně se mi celkem dařilo. Asi to bude tím podnebím tady:).

Tvoje manželka je bývala úspěšná basketbalistka, rozebírá s tebou tvé výkony, a nebo si doma chcete od basketbalu odpočinout?

Doma je basketbal na ,,stole,, furt. Ne vždycky dokážu překousnout názor moji ženy hned po špatném zápase, ale když vychladnu a opadají emoce, ,,většinou,, uznám, že má pravdu.

Nedávno jsi se na facebooku pochlubil hromadou posekaného dřeva, děláš často domácí práce a věci okolo domu?

Nedávno jsme se s manželkou nastěhovali do domu kousek za Brno, takže zejména teď je práce kolem a uvnitř domu dost. Co se týká štípání dřeva, tak mě alespoň udrží trochu v kondici.