Souboj titánů spodní čtyřky. I tak lze pojmenovat sobotní duel Brňanů s Ostravany v 17.30, který rozhodne o lídrovi skupiny A2. V případě úspěchu na venkovní palubovce bychom totiž poskočili do čela.

Dosavadní výhry v nadstavbové části snad už ani netřeba porovnávat. Jako jediní zatím zůstáváme neporaženými a byť Slezané disponují vítězstvím navíc, aktuální forma hraje do karet nám. Ostrava má nejistou bilanci. Vstup do skupiny A2 se jim příliš nevydařil, když nejprve nestačili na Kolín a následně prohráli i v Brně. Nutno ovšem dodat, že oba dva zápasy byly na venkovních palubovkách. Na Tatranu totiž poté nechybovali. S hradeckými Sokoly si poradili o jedenáct bodů a Kolínu vrátili porážku z úvodu skupiny, tentokrát o osm bodů. V sobotu se tak střetnou dvě série nadstavby – domácí bezchybnost Slezanů a celková dominance Brna. Nápovědu k možnému výsledku nabízí dosavadní vzájemné střety.

Základní část nabídla dva duely. V tom prvním svěřenci trenéra Bálinta ubránili domácí halu a potěšili ostravské publikum, když vyhráli poměrem 99:89. Největšími strašáky tehdy bylo trio Holsey-Newkirk-Bohačík, v němž se každý pohyboval kolem hranice dvaceti bodů. Ve druhém duelu, tentokrát už v bohunickém kampusu, se nám podařilo uhlídat Holseyho na pouhých osmi bodech. Newkirk s Bohačíkem si však připsali podobná čísla jako minule. Poslední zápas v Brně doprovázela ostravská impotence, která hostům nedovolila se přenést přes šedesát nastřílených bodů. Mezi nejlepší slezské skórery patřili opět Newkirk s Holseym a přidala se k nim také nová posila Calloway. Z brněnských řad se nejúspěšněji prosazoval Radek Farský, kterého tak lze pasovat na pomyslného ostravského specialistu. Jinak se ovšem dařilo hned několika hráčům, kteří se střídali ve světle reflektorů. Přes desetibodovou hranici se proti Ostravě nedostal pouze jeden brněnský hráč z běžné rotace týmu.

Je otázkou, kdo vystoupí z průměrných řad tentokrát. S každým dalším utkáním se zvyšuje důležitost případné výhry a zvyšující se obtížnost potvrzuje i trenér Lubomír Růžička. “V pátém kole skupiny A2 jedeme do Ostravy. Ta po dvou domácích výhrách odskočila a potvrdila, že je na domácí palubovce silným celkem. V sobotním utkání se chceme prezentovat dobrou obranou a hrát uvolněně na útočné polovině. Nečeká nás lehký zápas, ale věřím, že jsme schopní zabojovat o výhru i na Tatranu,” hodnotil nadcházející utkání brněnský kouč.

A v čem vidí klíč k úspěchu rozehrávač Bryan Smithson? Zmínil dva body. “Sobotní utkání v Ostravě pro nás bude velkou venkovní výzvou. Ostravané hrají od začátku nadstavbové části velmi dobře a naše úsilí padne zejména na zpomalení jejich útoku. Zároveň si musíme pohlídat své obranné doskoky. Pokud v těchto cílech uspějeme, naskytne se nám šance v venkovní výhře,” hlásil odhodlaně americký rozehrávač.

Pojďme si společně pro pátou výhru v řade a prodlužme úspěšnou brněnskou sérii. Pokud chcete být u toho, nezapomeňte si v sobotu 7. března pustit přímý přenos utkání na webu TVCOM. Jdeme si pro další skalp!