Smithsonovy šestky s nervy z oceli a nepřesná trojka Newkirka rozhodly o výsledku bitvy o čelo skupiny A2. Ani po pěti kolech zatím nikdo nenašel recept na porážku Brna.

Na rozdíl od předchozího duelu v první polovině února tentokrát oba týmy nastoupily v podobné formě a první desetiminutovka utkání nabídla velmi vyrovnaný souboj. Tedy až po dvou minutách. Ty totiž ovládli domácí, když rychle utekli do vedení 8:0 a vystrašili tak nejen brněnské hráče, ale i brněnské fanoušky. Naše trojice Krakovič-Roby-Smithson se však postarala o vyrovnání a zejména díky přesným trojkám posledních dvou zmíněných jsme získali vedení na svoji stranu. Ve chvíli brněnského návratu totiž domácí přestali bodovat a původní dominanci jedné strany vystřídala dominance strany druhé. Následně se už nikdo neutrhl do většího vedení a Lukáš Stegbauer byl posledním skórujícím hráčem první čtvrtiny. Utkání pokračovalo za stavu 18:17 pro Ostravany. První čtyři minut jsme si z nich vzali příklad a neustálým nátlakem, kterému nedokázali vzdorovat, jsme Slezany poslali do osmibodové propasti. Tým trenéra Bálinta však okamžitě vytáhl žebříky a poměrně snadno z ní vylezl, když jsme tři minuty nevstřelili koš. Konec druhé periody tentokrát nebyl tak vyrovnaný jako konec první čtvrtiny a nebýt poslední střely Newkirka, vedli bychom o šest bodů. Nakonec jsme se do šaten odebrali za stavu 43:39, tentokrát už v náš prospěch.

Jako bychom po poločasové přestávce zapomněli formu v šatně. Domácí nastoupili lépe a po třech a půl minutách získali tříbodové vedení, když zakončili skórující sérii 8-0. Až Jakub Krakovič přerušil Ostravany a obnovil vzestup brněnských bodů. Nejen že obnovil, ale také vyrovnal naše skóre s domácími. Byť jsme se v posledních minutách třetí hrací části snažili Ostravu skolit, Calloway přerušil naše zvyšující se vedení proměněnou trojkou a stále tak držel Ostravany ve hře. Žezlo po něm následně přebral nebojácný Newkirk, jenž úspěšným košem s faulem vyrovnal. Čtvrtina, která se původně jevila lépe pro nás, nakonec náležela trenéru Bálintovi a jeho hráčům. Posledních deset minut tudíž začínalo za brněnské dvoubodové ztráty 65:63. I koncovka utkání nabídla vypjatou atmosféra. Nejprve to vypadalo na nepříjemný konec pro Brňany. Slezané díky Callowayovi s Nábělkem utekli do pětibodového náskoku, kterého se nechtěli vzdát. Roby s Krakovičem a Radkem Farským se však postarali o poslední odpor Brna. Poslední a úspěšný. Byť jsme tři minuty před koncem zápasu pátého kola nadstavbové části vedli 78:74, domácí se nehodlali vzdát bez boje a postarali se o nervy drásající koncovku. Do posledních vteřin nebylo jasné, kdo si nakonec připíše křížek do kolonky výher. Třináct vteřin před koncem se Bryan Smithson, za stavu 78:77 v náš prospěch, postavil na čáru trestných hodů. Ukázal nervy z oceli, když ani jednou nechyboval a připravil Ostravanům tříbodový deficit. Newkirkova konečná střela nebyla přesná a my si tak domů odvezli další těsné vítězství, tentokrát poměrem 80:77.

Také statisticky bylo utkání vyrovnané. Domácí měli mírně navrch v úspěšnosti za dva body (52 % ku 51 %), my naopak ve střelbě za tři body (45 % oproti ostravským 38 %). Ostravané doskočili více bodů (34 ku 30), my naopak úspěšněji stříleli šestky (66 % ku 61 %). Oběma týmům náležela nějaká statistika, ovšem nakonec jsme to byli my, kdo zvítězil.

Z ostravského týmu se do tabulky střelců zařadili: J. Newkirk (19 bodů), K. Holsey (16 bodů, 9 doskoků), J. Calloway (10 bodů), M. Nábělek (10 bodů, 5 asistencí), R. Pumprla (8 bodů), P. Bohačík (5 bodů, 9 doskoků), J. Palenik (3 body) a D. Heinzl (2 body).

Brňanům nejvíce body pomohl Davell Roby, jenž nastřílel 23 bodů a rozdal 4 asistence. Těsně za ním byli Jakub Krakovič (19 bodů) s Bryan Smithson (18 bodů, 6 doskoků, 5/5 šestky). Na dvojciferná čísla dosáhli také Lukáš Stegbauer a Radek Farský (oba po 10 bodech).