Se sérií tří vyhraných utkání, a možností prodloužit ji na čtyři, se brněnští basketbalisté vrací na domácí palubovku. Fanoušci své oblíbené hráče uvidí v brněnské hale už ve středu od 20.00, kdy rozskok na středu hřiště zahájí již čtvrtý střet s Královskými sokoly.

Naše dosavadní bilance se Sokoly není tak uspokojivá, jak by mohla být. Vítězství z prvního duelu nám v koncovce uteklo o nepříjemné dva body a nelibý výsledek tak uzavřel první polovinu základní části. Pro nás tehdy bohužel stále bez triumfu. Při odvetě na závěr základní části sezony už Hradečtí potvrdili lepší formu důrazněji a před zraky brněnských fanoušků nás deklasovali poměrem 98:82. Soupeř tehdy střílel zpoza oblouku se 53% úspěšností a nejvýraznějším hráčem utkání byl královéhradecký Stamenkovic jenž zaznamenal dvojciferná čísla hned ve třech statistických kolonkách. Třetí a zatím poslední duel začal hned tři dny po posledním poměření sil. S vysokou porážkou v hlavách a s ní spojeným odhodláním jsme se vydali na východ Čech odehrát první zápas skupiny A2. Až tehdy se nám podařilo poprvé zdolat Sokoly a výhrou 85:76 jsme odstartovali doposud trvající sérii výher v nadstavbové části. Průměrně se ve třech soubojích s Hradcem nejvíce dařilo Davellovi Robymu, jenž si proti Hradeckým připisuje mírně přes 17 bodů na utkání, Lukáš Stegbauer je s 11 body na zápas na druhém místě za Robym. Naše dvě nejnovější posily sice proti Sokolům odehrály pouze dvě utkání, znatelně se však podepsaly na brněnských výsledcích. Jakub Krakovič si připsal 14 a 12 bodů, Mihkel Kirves pak 19 a 5. Oba dva tudíž průměrují přes 12 bodů na zápas s Hradcem.

Basketbalová utkání ovšem nejsou jen čísla jednotlivých hráčů a matematika. Důležitá je i spousta dalších faktorů. Jedním z nich je například nálada, ve které tým je. A v Brně se momentálně jedná o vítěznou náladu. Po devítibodové výhře na úvod skupiny A2 proti hradeckému celku jsme pokračovali debaklem Ostravanů, které jsme vyprovodili za výsledného stavu 86:59. Posledním skalpem pak byl ten kolínský, který se nám podařilo uloupit o jediný bod. Počítá se však výhra nebo prohra, a my máme na kontě momentálně tři ze tří možných výher v nadstavbové části. To stejné se nedá říct o našem soupeři. Po první obdržené porážce naposledy nezvládl ani nátlak Ostravských a ve Slezsku padl poměrem 74:85. Jedinou výhru tak zatím drží proti poslednímu Kolínu. Naše případné vítězství by navíc oba celky v tabulce vyrovnalo a setkali by se na sedmi výhrách a devatenácti porážkách.

V další úspěch svých svěřenců doufá také asistent trenéra Martin Vaněk, který doufá v soustředěnost hráčů a hladovost fanoušků. “Oba týmy se velmi dobře znají, protože nás ve středu čeká již čtvrtý vzájemný zápas sezony. Víme, že jestli chceme Hradec porazit, musíme hrát stejně koncentrovaně jako v posledních zápasech. Věřím, že naši fanoušci jsou po delší pauze natěšení na domácí utkání a znovu nás poženou za dalším vítězstvím,” prohlásil k blížícímu se duelu Vaněk.

S důležitostí koncentrace souhlasí také střelec vítězného koše posledního utkání Estonec Mihkel Kirves. Přidává však ještě další faktory. “Abychom vyhráli, musíme být stoprocentně soustředění a bojovat od první do poslední vteřiny. Zároveň musíme zlepšit svůj výkon ze sobotního utkání v Kolíně a být přesnější ve střelbě na koš,” zhodnotil důležité prvky středečního večera Kirves.

Po měsíční přestávce nezapomeňte přijít do bohunického kampusu podpořit naše hráče. Středeční utkání ve 20.00 bez vás nezvládneme. Atmosféra na dosavadních zápasech byla více než dobrá, tak v ní pokračujme i nadále. A kdyby náhodou někdo nemohl, tak se počítá i podpora na dálku přes web TVCOM. Pojďme se udržet na vítězné vlně!