Ze dvou vzájemných utkání zatím vždy vyhrál venkovní tým. I tentokrát se podařilo uspět hostům, když nám Mihkel Kirves pár vteřin před koncem zajistil vítězství. Ve skupině tak zůstáváme neporažení a odvážíme si třetí, byť těsnou, výhru v řadě.

Začátek utkání nebyl příliš divácky atraktivní. Na první koš si museli domácí fanoušci počkat minutu a půl, po které následovala proměněná trojka kolínského Durhama. Druhý koš pak padl až po dalších pěti minutách, tentokrát se dařilo Machačovi. Více než šest minut zůstávala Brňanům na tabuli nula, zatímco domácí mohli vidět pětku. Téměř nekonečnou smůlu prolomil až Davell Roby, jenž pro nás dvěma šestkami odstartoval utkání. Jako by jeho trestné hody spustily pořádné útočné utkání a v posledních třech minutách padal téměř koš za koš. Koncovka první čtvrtiny ovšem nedokázala nahradit několikaminutový půst ze začátku a do druhé periody šli hráči za nízkého stavu 10:12 pro domácí. Před poločasem si ovšem naši hráči vynahradili dosavadní nedostatek košů a soupeři nastříleli téměř třicítku. Ze začátku čtvrtiny si domácí stále drželi náskok, který po trojce Richardsona hlásil už pět bodů. Změnu znamenal až Robyho proměněný nájezd s faulem po třech a půl minutách. Navázal na něj totiž několika dalšími střelami a ve spolupráci s Kirvesem posunuli Brno do mírného vedení. Před koncem první poloviny se přidal ještě Filip Novotný, jenž dvěma proměněnými trojkami stanovil stav 39:29 v náš prospěch.

Po návratu na palubovku jsme získaný náskok nedokázali udržet tak dlouho, jak bychom si přáli. Po dvou minutách totiž domácí začali ukrajovat a byla to trojice Číž-Richardson-Machač, která se opět přiblížila na tříbodový rozdíl. Trenér Růžička se však rozhodl přerušit hru, čímž odstartoval další tříminutové střelecké sucho na obou stranách. Jako by se opakoval scénář z první čtvrtiny, s Medvědy jsme si vyměňovali koš za koš a domácí nezastrašila ani smeč Jakuba Krakoviče. Robyho šestky pár vteřin před koncem rozhodly o našem vedení před vstupem do závěrečné desetiminutovky utkání. Ta se otevřela za stavu 56:54. Hned po dvou a půl minutách jsme se ujali příjemného náskoku 67:56 a mohlo se jevit, že je dohráno. Opak byl však pravdou. Svěřenci nového trenéra Sodomy se svižně přibližovali a po tříbodové ztrátě tři minuty do konce se minutu před závěrečným klaksonem dostali Durhamovou trojkou na rozdíl jediného bodu. Časomíra hlásila 36 sekund, když opět Durham dotáhl Kolín do remízy. Roby odpověděl svými proměněnými trestnými hody a vrátil nám dvoubodové vedení, načež vyslal Richardson přesnou trojku na náš koš a proměnil ji. S možností patnáctivteřinového útoku jsme měli utkání takzvaně na ruce a Kirves využil šance od Smithsona. Vyslal míč za dva body, který propadl obroučkou. Poslední útok domácích jsme pak už zvládli a radovali se z těsné výhry 78:77.

Střelecky byla obě družstva vyrovnaná. Domácí skončili s mírným náskokem v úspěšnosti za dva body (43 % ku 42 %), v trojkové střelbě jsme měli naopak navrch my (37 % ku 35 %). Trestné hody nestřílel ani jeden tým výborně, lépe se však dařilo nám (76 % ku 65 %). Pod košem jednoznačně dominovali domácí (48 ku 36 doskokům), kteří byli také o kapku týmovější (14 ku 11 asistencím). Ztratili však téměř dvakrát víc míčů než my (21 ku 12), s čímž byly také spojené naše zisky (10 ku 5).

Za tým Geosan Kolín skórovali: A. Durham (20 bodů, 8 doskoků), B. Richardson (15 bodů, 2 zisky), V. Granič (13 bodů), D. Machač (9 bodů, 11 doskoků), L. Igrutinovič (9 bodů), J. Gill (6 bodů, 11 doskoků) a A. Číž (5 bodů, 7 asistencí).

Nejlepším brněnským střelcem byl Davell Roby, jenž zaznamenal 25 bodů společně s 5 zisky. Přes desetibodovou hranici se dostali také Jakub Krakovič s Mikhelem Kirvesem, kteří si oba připsali po 14 bodech. Krakovič navíc přidal ještě 8 doskoků. Lukáš Stegbauer týmu pomohl 8 body (100% úspěšnost střelby) a 6 bodů měli Filip Novotný s Radkem Farským. Zdeněk Nehyba přidal 3 body a Bryan Smithson 2 body.