Třiadvacet dní. Tak dlouho trval basketbalový půst brněnských fanoušků. Podívanou však znovu nabídne sobotní podvečer, kdy v 17.45 odstartuje duel v Kolíně. A diváky v kolínské hale i živého přenosu u obrazovek tak čeká možnost být svědky případné třetí výhry Brna ze tří utkání v nadstavbové části.

Když jsme se s Kolínem střetli naposledy, neměl dva nové cizince a tým stále ještě trénoval Pavel Beneš. Tentokrát však nastoupíme proti jinému soupeři. Soupeři, v jehož týmu patří mezi nejlepší skórery Anthony Durham a Jailen Hill. Soupeři, kterého vede generální manažer a trenér juniorů Miroslav Sodoma. Zatímco Sodoma se oficiálně stal trenérem až v úterý 25. února, americké duo si už první zápasy v dresu Medvědů odbylo. Perimetrový Durham zatím v sedmi odehraných utkáních průměroval 18 bodů společně s 5 doskoky a 3 asistencemi. Stal se tak novým bodovým tahounem týmu. Více než dvoumetrový dlouhán Hill nastoupil až do zápasů skupiny A2, v nichž si připisoval průměrně 16 bodů, téměř 8 doskoků a 1 blok na utkání. Podpora zmíněného dua ve spojení s Igrutinovičem a Graničem pomohla Kolínským k výhře prvního duelu nadstavbové části nad Ostravou poměrem 106:92. Druhou zkoušku s Hradcem už však nezvládli a padli více než dvacetibodovým rozdílem.

Letos jsme si ani my, ani Středočeši, neubránili domácí palubovky a s vzájemnou bilancí 1:1 čekala šťastná cesta domů vždy hosty. Nejprve nás Kolín vykradl na konci října, kdy si připsal výhru 82:73. Brňany tehdy táhl zejména Bryan Smithson, který soupeři nasázel 26 bodů. Prosadili se také Heřman s Joklem. Problém nám naopak dělala pětice Igrutinovič-Vukosavljevič-Machač-Číž-Richardson, jež zaznamenala 77 z celkových 82 bodů hostů. Ve druhém střetu, mezi Vánocemi a Novým rokem, jsme byli úspěšnější my. Soupeře opět táhla pětice Medvědů, tentokrát však Vukosavljeviče nahradil nový Krefft a Richadsona chorvatský Granič. Brňany k jedenáctibodové výhře táhli Lukáš Stegbauer s Jakubem Krakovičem (oba po 17 bodech) doplnění o nemalou podporu Davella Robyho (13 bodů), Jana Koziny a Radka Farského (oba po 12 bodech). I se změnami v týmu a vedení Medvědů jedeme v sobotu potvrdit dosavadní pravidlo o vítězících hostech.

Spoléhat na statistiky či pravidla ovšem nestačí a vědomý si toho je i trenér Lubomír Růžička. “Po reprezentační pauze nás čeká těžká zkouška. Kolín doplnil kádr a v týdnu z klubu odešel trenér Beneš. Je tak otázkou, co vše nový trenér ze hry Kolína ponechá, a co pozmění,” uvažoval hlavní trenér Brna. Jeho svěřenci však v takzvané repre-pauze nelenili a nic nenechali náhodě. “Soustředíme se především na naši hru. V týdnu jsme odehráli utkání v Prostějově, kterým jsme znovu získali herní rytmus,” přiblížil náplň přestávky mezi zápasy KNBL Růžička. A jak můžeme porazit středočeské Medvědy? “Klíčem k úspěchu bude především zamezit Kolínu v získávání jednoduchých bodů z protiútoku nebo ze hry jedna na jedna. Dále si musíme pohlídat doskok a vyhnout se hluchým pasážím. Pro oba týmy je už skupina A2 pomalu v módů play-off zápasů. Každá výhra posouvá k vyhnutí se baráži a zároveň k přiblížení se do předkola play-off,” uzavřel brněnský kouč.

Důležitost utkání potvrzuje také křídelník Filip Novotný, který se chce zejména vyvarovat zbytečných chyb. “Po delší zápasové pauze nastoupíme v sobotu proti Kolínu. Bude to velmi důležité utkání a víme, že nás nečeká nic lehkého. Od minulého vzájemného zápasu přivedl Kolín dva nové cizince a také změnil trenéra. My se ale musíme soustředit hlavně na svůj výkon a hrát celou dobu bez zbytečných chyb,” řekl odhodlaně Novotný.

Buďte u návratu nejvyššího ligového basketbalu a nezapomeňte v sobotu v 17.45 zapnout přenos webu TVCOM. Chceme po více než dvou týdnech vkročit na palubovky vítězně, tak nám držte palce!