V Brně hraje svoji druhou sezonu a zažívá úspěch. Výkony Radka Farského se neustále zlepšují a to je jedním z důvodů, proč jsme rádi, že v našem týmu zůstane ještě minimálně dvě další sezony. Inkoust na nové smlouvě totiž sotva zaschl.

Radek Farský se k našemu týmu připojil před začátkem sezony 2018/2019, kdy upřednostnil Brno před pražským USK. Do nejvyšší české soutěže však nastoupil už za Pražany. Ve své první sezoně v KNBL v dresu Sov průměroval 2 body, 1 doskok a 1 asistenci za 7 minut na hřišti. S příchodem na jih Moravy dostal větší příležitost, kterou náležitě využil. Hned první sezonu ztrojnásobil svá čísla. Za 21 minut si připisoval 7 bodů, 3 doskoky a 1 asistenci, zlepšil také úspěšnost střelby. V této sezoně přišel další krok vpřed, kdy Radek aktuálně průměruje 11 bodů, 3 doskoky a 3 asistence za 25 minut na hřišti a je jedním ze stěžejních hráčů našeho týmu. Jeho zlepšení a basketbalový růst potvrzuje také nedávná pozvánka od reprezentačního trenéra Ronena Ginzburga.

Prodloužení smlouvy těší manažera brněnského klubu Filipa Jimramovského. „Jsem velice rád, že bude Radek následující dvě sezóny pokračovat v našem klubu. Od jeho příchodu v roce 2018 neustále herně roste a zlepšuje se, což dokazuje i premiérová pozvánka do seniorského národního týmu mužů, kterou obdržel pro únorové reprezentační okno. Udržení Radka bylo pro mmcité1 Basket Brno jednou z hlavních priorit do následujících sezon,“ řekl k pokračování Farského Jimramovský.

Radost má také trenér Lubomír Růžička, který je jedním, kdo se stará o rozvoj křídelníka. “Prodloužení smlouvy s Radkem Farským je skvělou zprávou pro budování základní kostry týmu ve střednědobém horizontu. Jsme proto rádi, že se svůj nesporný talent rozhodl dále rozvíjet v našem klubu. Podpisem smlouvy se prohlubuje i vzájemná důvěra a potvrzuje se klubová filosofie práce s nadějnými českými hráči. Zároveň je to výborná zpráva i pro naše fanoušky,” netajil se Růžička.