Premiérovou pozvánku do české basketbalové reprezentace obdržel hráč mmcité1 Basket Brno Radek Farský (rok narození 1999). Trenér Ronen Ginzburg zareagoval na jeho herní progres, podpořený skvělými výkony a povolal ho mezi 14 hráčů, ze kterých vybere finální sestavy pro nadcházející kvalifikační okno o Mistrovství Evropy 2021. V něm se český tým střetne s Dánskem (21.2.) a Litvou (24.2.). Radek Farský je v novodobé historii našeho klubu prvním hráčem, který byl povolán do seniorské reprezentace. Farský letos naskočil do 24 zápasů, ze kterých má průměr 11 bodů na zápas.

Komentář Radka Farského:

„Je to pro mě nesmírná čest. O něčem takovém jsem snil od doby co jsem začal s basketbalem. Být součástí týmu, který před půl rokem vybojoval 6. místo na mistrovství světa je úžasný pocit a zároveň obrovská zodpovědnost. Moc se na tuto akci těším a udělám vše pro to, abych mohl dobře reprezentovat nejen český basketbal, ale i všechny, kteří mi pomáhali v mé basketbalové cestě.“

Komentář trenéra  Lubomíra Růžičky:

„Nominaci Radka Farského vnímám ze dvou rovin. V první řadě mám radost za hráče, protože v posledních dvou sezonách prokazuje obrovský progres ve své hře. A to jak obranné, tak i útočné polovině, proto jsem rád, že ho Ronen Ginzburg nominoval do širšího kádru české reprezentace.

Z druhé roviny to vnímám za náš klub, protože jeden z našich předsezónních cílů byl dávat prostor mladým českým hráčům a připravovat je pro mládežnické a mužské reprezentace. Radkova nominace je tak pro celý náš klub obrovská odměna a hlavně motivace do další práce.“