Oba celky vstupovaly do utkání s několika otazníky v sestavě. Na straně domácích chybí dlouhodobě Heřman, bohužel se k němu přidal i kapitán Kozina, kterého čeká v nejbližších dnech artroskopický zákrok. Hostujícímu trenérovi Bálintovi v posledních dvou kolech chyběl dosavadní nejlepší střelec KNBL Josh Newkirk. Jeho zranění nebylo vážnějšího charakteru, a tak domácí čelili Ostravě v „plné polní“!

Ten kdo, přišel do haly o chvilinku později, musel být překvapen velmi nízkým skóre v úvodu střetnutí. Důležitost utkání se projevila v úvodních nepřesnostech na obou polovinách hřiště. Diváky určitě potěšil dvakrát blokující Nehyba, který si vyšlápl na Šmída. Jeho energie se projevila i do dvou přesných trojkových projektilů, které po pěti minutách znamenali vedení 10-5 pro hráče z pod „Špilasu“. Do hry však přišel Newkirk, a přeci jen zvedl hru hostů. První perioda se sice vyrovnala opticky, ale bojující Kirves zavelel několika zákroky v obraně k protiútoku, ze kterých těžili postupně Smithson, Krakovič nebo Jokl. Stav 23-16 po úvodní periodě byl dobrým základem pro další dějství.

Zápletku druhého dějství obstarala Nová Huť. Ze stavu 31-24 otočila na 31-33 v její prospěch. Zásluhu na tom měl Calloway (trojka s faulem) a Newkirk koš s nesportovní chybou. Tato série hostí ale byla posledním momentem utkání, kdy hosté vedli. Od této chvíle byli diváci svědky neúprosné domácí obrany, za zbylých 25 minut hry dovolili naši hráči hostům pouhých 26 bodů, ale nepředbíhejme. Trojky Nehyby, Smithsona. Bojovnost Krakoviče, Jokla a Kirvese ve vymezeném území byla příkladná. Stav 45-36 v poločase nebyl sice nikterak rozhodující. Herní projev obou celků, ale zcela diametrálně odlišný.

Po poločasové pauze se očekávalo, kdo zavelí k náporu. Ostrava hned dala dva slepené koše za dva body, které byly specifické, jelikož padaly pod časovým tlakem 24 vteřin na útok. Mini série 0-4 by se mohla zdát jindy zásadní. V sobotní noci byl na palubovce sebevědomím překypující Nehyba. Jeho dvě trojky daly domácím klid. Hosté dále kupili ztráty, kterých se nakonec dopustili 20!!! Toho brněnská hladová smečka využila, když v utkání přetavila celkových 26 bodů po ztrátách hostů. Třetí perioda patřila nám poměrem 24-15 a do posledního dějství se šlo za stavu 69-51.

Asi málokdo očekával, že hosté přidají hubených 8 bodů za poslední čtvrtku a odejdou s přídělem rozdílem třídy. Na vysokém vítězství domácích měla zásluhu celá jedenáctka hráčů. V prvním poločase táhl tým Smithson a Nehyba. Ve druhém bodově Roby a Farský. Své si odvedli pivoti Jokl, Krakovič a Kirves. Skvělých 10 doskoků si připsal Stegbauer.

Skvělý kolektivní výkon na obou polovinách hřiště potěšil jistě velmi slušně zaplněnou halu. Věřme, že reprezentační pauza našim hráčům prospěje a poslední dva výsledky a výkony vlijí do žil našim hráčům tolik potřebnou energii. O tom se budeme moci přesvědčit 29.2. na palubovce Kolína.

BODY: NEHYBA, FARSKÝ, ROBY po 15, SMITHSON 13, JOKL 10, KRAKOVIČ 8, KIRVES 7, STEGBAUER 2, KERESELIDZE 1.