Poprvé po základní části uvidí brněnští fanoušci basketbal v kampusu. Nová huť nás vyzve v sobotu 8. února ve 20.00 a pokusí se zopakovat úspěch z posledního utkání. My však chceme zůstat na vítězné vlně.

Slezané do nadstavbové části nevstoupili příliš šťastně. Úvodní duel s kolínskými Medvědy nezvládli a v souboji ofenziv prohráli poměrem 92:106. Sedmero Kolínských totiž zaznamenalo víc než deset bodů, zatímco Ostravanům se nedařilo efektivně proměňovat dvojbodové pokusy. I přes nepříjemný začátek zůstává Ostrava stále na druhém místě skupiny A2, na Královské sokoly však už ztrácí. Sobotní výhra je pro nás důležitou, protože bychom se vyrovnali Kolínu a přiblížili Ostravě na rozdíl jednoho pouhého zápasu. V případě prohry bychom se však vrátili do původní situace na konci základní části.

A jak jsme si s nejvýchodnějším celkem ligy vedli naposledy? Bohužel jsme prohráli těsným poměrem 83:85. V nezvládnuté koncovce se ukázali hosté jako lepší a pod vedením Newkirka (23 bodů, 5 asistencí) s Bohačíkem (20 bodů, 8 doskoků) odjížděli s vydřeným vítězstvím. Menší bodovou zátěž si pak rozdělili Calloway (9 bodů), Holsey, Šmíd (oba po 8 bodech) a Nábělek (7 bodů). Za Brno jim oponovali převážně Jakub Krakovič (22 bodů, 9 doskoků, 2 bloky) s Radkem Farským (17 bodů) a Filipem Novotným (13 bodů). Davell Roby přidal 9 bodů se 7 asistencemi a Bryan Smithson s omezenou minutáží 8 bodů. Největším rozdílem byl tehdy počet ztracených míčů, kterých jsme měli patnáct oproti ostravským osmi.

Asistent trenéra Martin Vaněk předpokládá, že druhé kolo skupiny A2 na brněnské palubovce nabídne podívanou pro fanoušky. “V základní části jsme s Ostravou odehráli dvě vyrovnaná utkání, a to stejné očekávám i v sobotu. Soupeř měl určitá zranění, my se ale musíme soustředit hlavně na svůj výkon. Chceme před domácími fanoušky urvat další vítězství,” vyhlížel Vaněk domácí premiéru Brňanů v nadstavbové části.

Nejúspěšnější skórer našeho posledního vzájemného střetu Jakub Krakovič ví, na koho se musí naše obrana soustředit. “Čeká nás druhý zápas skupiny A2. Ostrava se opírá hlavně o americké duo Newkirk-Holsey. Klíčem k vítězném utkání bude zastavení těchto hráčů, a hlavně koncentrace na naši hru. Pokud nastoupíme se stejnou energii jako v Hradci, nemám strach o výsledek,” hlásil odhodlaný pivot před sobotním utkáním.

Sobotním utkáním se zapojíme do projektu Bez Faulů, který je oficiální charitou českého basketbalu. Za každou minutou střelu přispěje Kooperativa NBL sto korun, za každý faul dvě stě korun a za každou technickou chyba tisíc korun. Peníze pomáháme vybrat na na speciální vozík s přídavným pohonem pro Marušku z Jihlavy, a to ve spolupráci s Kontem bariéry. Maruška si po těžkém pádu z koně v roce 2009 poranila několik obratlů a následně ztratila funkčnost levé poloviny těla. Vozíček jí pomůže, aby mohla i nadále vykonávat profesi zdravotní sestry či provázet vozíčkáře a jejich blízké novou životní situací. Zapojit se mohou i fanoušci zasláním DMS ve tvaru: DMS BEZFAULU 30, DMS BEZFAULU 60 nebo DMS BEZFAULU 90 na číslo 87777. Cena SMS je pak 30, 60 nebo 90 korun.

Těšíme se na vás v sobotu 8. února ve 20.00 v hale v bohunickém kampusu. Pojďme společně vytvořit skvělou atmosféru jako v ostatních zápasech letošní sezony a porazit Ostravany. Dáme to!