Tentokrát se nám duel s Hradcem Králové vydařil o poznání lépe a byť Kolín také vyhrál, přiblížili jsme se zbylým celkům ve skupině. Utkání se Sokoli jsme od začátku korigovali a dost nám pomohly trestné hody, kterých jsme proměnili šestadvacet.

Už od prvních minut jsme nastoupili výrazně lépe než v předchozím domácím duelu. Skóre otevřel Mikhel Kirves úspěšným dvojbodovým pokusem. Po necelých pěti minutách už jsme vedli 10:4 a byl to zejména Kirves, který nás držel ve hře. Na náš nepříliš vysoký šestibodový náskok před koncem ještě zaútočili Sokoli a do druhé periody jsme tak šli za stavu 19:16. Po krátké přestávce se ze začátku zdálo, že je vyrovnáno, když se hradecký Tresač otevřel čtvrtinu nájezdem do koše. Smeč Sedmáka však odstartovala naši úspěšnou sérii 10-2, díky které jsme soupeři znovu odskočili. Do konce první poloviny utkání už velká změna nenastala a neustále jsme se pohybovali kolem desetibodového rozdílu. Nakonec ještě Stamenkovic dostal domácí pod desetibodovou hranici, když v posledních vteřinách proměnil trojku. Do druhé půle utkání jsme si tudíž nesli příjemný náskok 42:33.

Domácí se nechtěli vzdát bez boje a nepřestávali na nás tlačit. Prvních několik minut jsme odolávali, pak ale přišel výpadek. Sokoli se sérií 10-2, tentokrát ve svůj prospěch, opět přiblížili a těsně před koncem třetí periody prohrávali o pouhé čtyři body. Jakub Krakovič ovšem posunul skóre na stav 60:54 a čekala nás poslední desetiminutovka. V koncovce jsme tentokrát nezaváhali a pohlídali jsme si vedoucí pozici. Netrvalo to ani dvě minuty a byli jsme zpět na svém původním vedení z poločasu. Soupeři se navíc nedařilo skórovat, na což jsme odpovídali nejednou proměněnou střelou. V posledních minutách ještě domácí zabrali a přiblížili se nebezpečně blízko. Ze ztráty třinácti bodů byli najednou na dosah za stavu 75:73. Trojice cizinců Roby-Smithson-Kirves podržela soupeře na uzdě a zejména díky osmi proměněným šestkám jsme zápas dotáhli do vítězného konce. V prvním kole nadstavbové skupiny A2 jsme tak na hradecké palubovce získali výhru 85:76 a po delší době opět najeli na vítěznou vlnu.

Střelecky jsme na tom paradoxně nebyli lépe než domácí. Strádali jsme jak v úspěšnosti za tři body (28 % ku 33 %), tak v trestných hodech (86 % ku 93 %), kterých jsme však nastříleli dvakrát tolik. Akorát v za dva body jsme byli mírně lepší (52 % ku 51 %). Navrch jsme pak měli i v doskocích (38 ku 32), asistencích (16 ku 15) i ziscích (8 ku 6).

Za tým Kingspan Královští sokoli se prosadili: P. Lošonský (16 bodů), P. Sedmák (14 bodů, 3 bloky), P. Stamenkovic, N. Barac (oba po 13 bodech, Barac navíc 5 asistencí), D. Tresač (9 bodů), O. Peterka (7 bodů, 7 doskoků, 3 zisky), P. Andres a F. Halada (oba po 2 bodech).

Z našeho týmu se nejvíc dařilo Davellu Robymu, jenž soupeři nastřílel 24 bodů (15/15 šestky), ke kterým přidal ještě 6 asistencí. Hned za ním se držel estonský Mikhel Kirves, který si připsal 19 bodů a 9 doskoků. Na dvojciferná čísla se dostali také Jakub Krakovič s 14 body a 8 doskoky a Zdeněk Nehyba s 11 body. Bryan Smithson přispěl 8 body a 6 asistencemi. Lukáš Stegbauer s Janem Kozinou a Radkem Farským pak přidali každý po 3 bodech (Kozina navíc 2 zisky).