Ještě jsme ani nevydechli po posledním duelu se Sokoly a už nás čeká další. Tentokrát se jim však už postavíme v nadstavbové skupině A2 v sobotu v 18.30. Do Hradce Králové však bohužel odjíždíme jako poslední ve skupině.

Ve středu jsme od Hradce utrpěli nepříjemnou porážku, kdy soupeř nakonec vyhrál téměř o dvacet bodů. Nová posila Sokolů Filip Halada při své týmové premiéře zapadla poměrně snadno a pomohla spoluhráčům devíti body. Zbytek bodů hostí se na brněnské palubovce točil zejména kolem trojice Lošonský-Peterka-Tresač, která dohromady zaznamenala víc než polovinu hradeckých bodů. Pozadu nebyl ani Sedmák se Stamenkovičem, kteří se oba dostali přes deset bodů a druhý zmíněný si navíc připsal triple-double. Svěřencům trenéra Peterky k vítězství pomohla vysoká úspěšnost střelby zpoza tříbodového oblouku a individuální převaha na pozicích pod košem. Našemu výkonu nepomohla ani nedůrazná obrana. Stále na dosah nás většinu utkání držel Davell Roby s 21 body a nemalým podílem pomohli také Nehyba, Stegbauer a Krakovič, kteří se všichni dostali na dvojciferná čísla.

Skupina A2 sice teoreticky začíná od začátku, všechny týmy si do ní však přenáší svoje dosavadní výhry. Hradci mezi skupinovými konkurenty náleží první příčka a společně s Ostravou mají oba po šesti vítězstvích. Nejblíž nám je Kolín, který slavil čtyřikrát. My jsme skončili s bilancí 3-19. Stejně jako je v play-off každý zápas od nuly, také v nadstavbě mohou týmy překvapit, ať už v dobrém slova smyslu nebo ve špatném. A zejména absence prvních osmi týmů může s postavením zašachovat. Naším cílem je vyhnout se baráži a pokud možno skončit po dvanácti kolech v čele skupiny.

Samozřejmě se zápasy nevyhrají sami, čehož si je brněnský trenér Lubomír Růžička dobře vědomý. “Skupina A2 nám začíná v Hradci. Musíme se poučit z chyb a lépe bránit. Jedině při zastavení individuálních schopností hradeckých hráčů máme šanci na úspěch,” vzpomínal Růžička na středeční nedostatky týmu a vyvodil z nich pokyny pro sobotní podvečer.

Jakub Jokl, který kvůli zranění vynechal několik utkání, se už plnohodnotně vrátil zpět do sestavy. Právě on je jedním z těch, které čeká nelehký úkol při bránění hradeckých pivotů. Kromě již zmíněné obrany vidí klíč také v rychlé hře. “Musíme se poučit ze středečního zápasu a v Hradci nechat na hřišti úplně všechno. Soupeř má zkušený tým, proto bude cestou k úspěchu především zlepšená obrana jejich klíčových hráčů a rychlý protiútok,” pravil Jokl před vstupem do prvního zápasu skupiny A2.

Nezapomeňte si pustit přímý přenos utkání na webu TVCOM a pomoct našim hráčům podporou z domu. Sokolům tentokrát chceme vrátit nepříjemnou porážku z Brna a vstoupit do nadstavbové části správnou nohou. Tak nám fanděte!