Tečka za základní částí se objeví ve středu 29. ledna v 17.30 na brněnské palubovce. Jestli ji napíšeme mi nebo Hradec, to se uvidí. Nám se už vrátil Jakub Jokl, hosté zase poprvé vyzkouší novou posilu. Snad se tentokrát chopíme vedení a nebude za námi muset stát štěstěna v koncovce.

Prvním střetnutím se Sokoly v této sezoně jsme uzavřeli první jedenáctku utkání. Bohužel však ne příliš šťastně. Po dlouho vyrovnaném boji jsme padli o pouhé dva body, když domácí lépe zvládli koncovku. Hradec nám tak připsal další prohru a udělal velký vykřičník za nepříjemným příběhem z první poloviny sezony. Výher jsme totiž měli stále nula. Důležitými faktory v zápase na konci listopadu byli Radek Farský, jenž nasbíral 22 bodů a Lukáš Stegbauer, který zaznamenal 17 bodů. Neopomenutelnými pomocníky byli také Bryan Smithson (12 bodů, 9 asistencí) a Jakub Jokl (12 bodů, 8 doskoků). Na druhé straně se pak dařilo zejména dvojici Sedmák-Peterka, v níž každý přispěl 19 body a také totožnou užitečností 20. Ani Lošonský nestál v pozadí a připsal si 16 bodů s 9 doskoky. Stamenkovičovi náleželo 13 bodů.

V Hradci průměruje šest hráčů přes deset bodů. Nejúspěšnějšími skórery jsou Lošonský se Sedmákem a Tresačem, kteří si připisují průměrně 15 bodů na zápas. V útoku je úspěšný Stamenkovič, který si ke 12 bodům pravidelně připisuje také 9 asistencí, a novou pomoc našli Sokoli také v srbském Baracovi, jenž týmu přidává 11 bodů na utkání. Posledním hráčem za desetibodovou hranicí je Pekárek, který ovšem ve středu nenastoupí, poněvadž si stále léčí zranění kotníku. Vedení klubu však neváhalo a okamžitě za něj přivedlo náhradu. Křídelník Filip Halada si svoji letošní premiéru v KNBL odbude právě proti nám. Halada v české nejvyšší lize naposledy působil v sezoně 2017/2018 v Děčíně. Po dvou sezonách ve slovenské Handlové se tak vrací, tentokrát do Hradce. Byť už nás případná výhra nad Sokoly nezachrání před skupinou A2, není bezvýznamnou. Zaprvé chceme pokračovat s hlavou nahoře a zadruhé nám pomůže do další části.

Jak soupeř, tak i my, jsme od našeho posledního vzájemného utkání učinili spoustu změn v soupisce. Nelze tedy středeční zápas srovnávat s tím listopadovým. A je si to vědomý i asistent trenéra Martin Vaněk. “Hradec prošel od našeho posledního měření sil hráčskou obměnou, stejně tak tomu ale je i na naší straně. Soupeř má zkušený tým, který se prezentuje útočným stylem hry. Pokud chceme ve středečním zápase uspět, musíme předvést týmovou obranou a hrát rychle do útoku,” hodnotil nadcházející utkání a rozlučku se základní částí Vaněk.

Křídelník Zdeněk Nehyba si uvědomuje důležitost výhry pro brněnský tým. Věří však v dobrý konec, ke kterému může pomoct kromě jiného i užší marodka. “Ve středu nás čeká poslední zápas základní části, který potřebujeme vyhrát. Vrátil se, snad už plnohodnotně, Jakub Jokl, který nám dost pomůže. Doufám, že omezíme svoje hloupé ztráty a s podporou domácích fanoušků dotáhneme utkání do vítězného konce,” znělo odhodlaným hlasem z úst Nehyby.

Podpora fanoušků je pro hráče a trenéry skutečně důležitá. Přijďte nám tedy pomoct i tentokrát ve středu 29. ledna v 17.30 do bohunického kampusu a rozlučme se se základní částí, jak se patří. A pokud byste náhodou nemohli, pusťte si alespoň živý přenos na webu TVCOM. Společně to dáme!