Vypuštění Morgana s Váňou z láhve na nás zanechalo příliš velký šrám a ve spojení s rekordními 28 ztrátami jsme nedokázali ustát nátlak soupeře. Cesta z Prostějova tudíž nebyla tak příjemnou, jak jsme si přáli.

Vstup na prostějovskou palubovku se nám vůbec nevydařil. Nebyli jsme schopní pohlídat domácího Morgana, který nám v prvních pěti minutách nastřílel hned 13 bodů. Neubránili jsme ani střelce Váňu, jenž mu ve zbytku zápasu vydatně pomáhal. Když se zmíněný neúspěch na obranné polovině spojí se smůlou v útoku vznikne situace, ve které jsme se po necelých šesti minutách od začátku utkání naskytli – brněnské manko poměrem 3:17 a oddechový čas Lubomíra Růžičky. Radek Farský s Davellem Robym pak naštěstí rozhodli zakročit a s koncem první čtvrtiny nás mírně přiblížili na rozdíl deseti bodů. Následoval poměrně vyrovnaný zápas, ve kterém jsme si ovšem na zádech nesli zátěž z úvodu. Neustále jsme se drželi na ztrátě deseti bodů, jež se nám nedařilo zmírnit. Domácí po čtyřech minutách znovu zabrali a sérií 7-0 odskočili na stav 36:20. Duo Smithson-Farský odpovědělo po svém a třemi trojkami v řadě nás vrátilo na devítibodový rozdíl. Ani po posledním přitažení jsme soupeře výrazněji neznervóznili a do druhé půle duelu jsme nakonec šli za skóre 46:33.

Třetí perioda se nám jako jediná podařila lépe než Olomoucku. Byť se Hánaci vrátili na palubovku v lepší formě – kterou mimo jiné prokázal Váňa svojí smečí – a po pěti minutách opět vedli o osmnáct bodů, vysoký rozdíl jsme okamžitě stáhli. Při osekávání náskoku domácích pomohl zejména Jakub Jokl, jenž proměnil tři koše v řadě. Ve spojení s Robym a Stegbauerem jsme se rázem octli na stavu 55:46 a diváci mohli začít diskutovat o možném návratu Brna do hry. Po třetí čtvrtině na tabuli svítilo skóre 60:49 a nás tak čekal nelehký úkol. A že byl skutečně nelehký mohli vidět i diváci. První minuta nás přiblížila na rozdíl osmi bodů, který jsme však opět nedokázali zužitkovat a posunout se blíž k Olomoucku. Krátkému točení kolem desetibodové propasti následoval úsek, který Hanáci ovládli 11:2 a zvýšili tak naše manko na stav 78:58. Se zbývajícími pěti minutami už moc nebylo o co hrát. Svěřenci trenéra Růžičky ještě mírně upravili skóre a domů odjížděli s porážkou o patnáct bodů (84:69). Poslední možnost na spravení bilance v základní části nás čeká ve středu proti Hradci Králové.

Zatímco domácí stříleli lépe za dva body (46 % oproti našim 41 %), my jsme byli úspěšnější zpoza tříbodového oblouku (40 % ku 31 %) a na čáře trestných hodů (81 % ku 61 %). Také pod košem jsme doskočili více míčů (43 ku 36 doskokům). Trápili nás ovšem ztráty, kterých jsme měli dvakrát více než soupeř (28 ku 14).

Za tým BK Olomoucko skórovali: M. Morgan (25 bodů, 6 asistencí, 4 zisky), F. Váňa (21 bodů), R. Kouřil (11 bodů), I. Josipovič (10 bodů), M. Norwa, J. Dedek (oba po 6 bodech, Norwa navíc 8 doskoků), A. Goga (3 body) a D. Štěpán (2 body).

Bodovým tahounem Brna byl Radek Farský, který soupeři nasázel 20 bodů. Hned za ním byl Davell Roby s 18 body a 8 doskoky. Trojici hráčů ve dvojciferných číslech uzavřel Bryan Smithson, jenž zaznamenal 10 bodů. Jakub Krakovič týmu pomohl 9 body a Jakub Jokl přidal 6 bodů se 2 bloky. Jan Kozina měl 3 body a 4 asistence a Lukáš Stegbauer skončil se 2 body. Zdeněk Nehyba pak přispěl 1 bodem.