Zmizení tahouna soupeře a soustředěný výkon po celých čtyřicet minut nám mohou zajistit důležitou výhru na prostějovské půdě. V sobotu 25. ledna v 18.00 vyzveme domácí tým BK Olomoucko, a i přes nekončící zranění se jim odhodlaně postavíme.

Když jsme se s Olomouckem střetli v půlce listopadu poprvé, nedokázali jsme ubránit domácí půdu před náporem svěřenců trenéra Benačka. I přes poměrně vyrovnanou první čtvrtinu, po níž byl rozdíl pouhé čtyři body, jsme v poločase ztráceli už čtrnáct bodů. Ani po návratu z šaten se nekonala změna a s dvacetibodovým mankem před poslední desetiminutovkou to vypadalo, že není o co hrát. Nakonec jsme však zabrali a poslední čtvrtinu vyhráli o jedenáct bodů. Soupeřův náskok byl bohužel příliš vysoký a Olomoucko nám připsalo další prohru, tentokrát poměrem 63:72. Nejlepším střelcem Brňanů byl tehdy Bryan Smithson s 15 body, více než dvakrát větší užitečnost však měl Petr Heřman s 14 body, 15 doskoky a 3 asistencemi. Neopomenutelný výkon podal také Radek Farský, který zaznamenal 9 bodů. Zdeněk Nehyba pak přidal 8 bodů a Lukáš Stegbauer 7 bodů. Tahounem hostů byl americký perimetrový hráč Morgan, jenž nám nasázel 20 bodů. Pomohli mu také ostrostřelec Palyza (18 bodů, 5 asistencí), rozehrávač Kouřil (14 bodů) a podkošový Josipovič (11 bodů, 12 doskoků).

Zmíněná čtveřice Olomoučanů táhne svůj tým i z dlouhodobého hlediska. Hanácký tým se ale nedávno musel vypořádat s nepříjemnou situací, kdy mu bez oznámení zmizel hvězdný Javonte Douglas. Aniž by o jeho odjezdu vědělo vedení klubu nebo spoluhráči, sbalil se a odjel do Spojených států. Douglas průměroval víc než 17 bodů, 4 asistence a téměř 11 doskoků na utkání. Aktuálně šestý celek tabulky tak přesně před týdnem utrpěl znatelnou ztrátu, s níž mu nezbývá nic jiného než se vyrovnat. Olomoucko bez Douglase odehrálo už dvě ligová utkání, kde těsně porazilo Děčín od čtyři body a naposledy prohrálo na palubovce Ostravy 92:97. V utkání Českého poháru proti USK navíc dostalo výprask rozdílem víc než třiceti bodů. Nám se ovšem také nedaří. Po dobrém vstupu do druhé poloviny sezony jsme zaseknutí v sérii čtyř ligových porážek, z nichž mezi ty nejcitelnější patří prohry s Děčínem o tři body a s Ostravou o dva body. Kvůli nepříliš přesvědčivým výsledkům jsme zároveň spadli na poslední místo tabulky, kde nám na desátý Kolín a jedenáctý Hradec chybí jedna výhra, na devátou Ostravu pak dvě.

Absence Douglase a s ní spojené horší výkony Hanáků jsou motivací brněnských hráčů k podání co nejlepšího výkonu. Trenér Lubomír Růžička si však uvědomuje, že ani tak nebude utkání lehké. “Tým Olomoucka odehrál poslední zápasy v nekompletním složení, nicméně moc dobře víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Stále se potýkáme se zraněními, ale od našeho týmu očekávám výkon na hranici možností, který nás nakopne do nadcházející klíčové fáze soutěže,” hodnotil nadcházející zápas Růžička.

Mladý brněnský rozehrávač Zurab Kereselidze sice taky uznává kvalitu sobotního soupeře, neplánuje však sklopit hlavu a mít z domácích přehnaný respekt. “Čeká nás další těžký venkovní zápas na půdě Olomoucka, který má, jak všichni víme, velmi silný kádr. A to i přes odchod nejužitečnějšího hráče Javonteho Douglase. Do utkání chceme vstoupit se stejnou koncentrací a nasazením, jako proti Opavě a bojovat do posledních vteřin,” hlásil odhodlaný Kereselidze.

Nezapomeňte zápas v sobotu v 18.00 sledovat. Nejvíc nás samozřejmě potěší, pokud vás uslyšíme přímo v hale v Prostějově, ale podpora se počítá i přes web TVCOM. Tak nám držte palce na posledním výjezdu základní části!