Tým U16 se o víkendu vydal bojovat do lotyšské Rigy. Od pátku 17 ledna do neděle 19 ledna se pod vedením trenérského dua Paunovič-Okáč utkali s několika lotyšskými celky a také jedním litevským a gruzínským. Své působení pak zakončili porážkou právě Gruzínců a rozloučili se tak s turnajem správným způsobem – výhrou.

První páteční den byl zároveň tím nejnabitějším, mladíky čekaly hned dva zápasy. První utkání odstartovalo v devět hodin ráno a vyzyvatel nesl jméno domácí Rigy. I přes soupeřovu výhodu známého prostředí se nám podařilo hned při premiéře získat skalp. Po počáteční tahanici v první čtvrtině se Brňané pevně ujali vedení, které už nepustili. Našemu týmu se dařilo proměňovat koše po ztrátách soupeře a pomohla také výrazně vyšší úspěšnost střelby za tři body (33 % ku 8 %). Nejlepším střelcem utkání vyhraného poměrem 61:47 byl Lukáš Olbort, který neminul z čáry trestných hodů (6/6) a připsal si 15 bodů. Ve druhém utkání se naši kadeti postavili litevskému Alytusu. entokokrát Seveřanům bohužel těsně nestačili a padli 51:53. A to i přes bodový náskok, který jsme téměř celém zápase měli. O osudu Brna rozhodl devět vteřin před koncem litevský Packevičius dvěma proměněnými trestnými hody, na něž jsme už nestihli odpovědět. Jedním z rozhodujících faktorů proti Litevcům byla právě úspěšnost střelby po faulu, kde jsme ztráceli (50 % ku 71 %). Nejlepšími hráči z jihu Moravy byli v odpoledním utkání fanouškům známý Jakub Nečas s Adamem Lukešem. Nečas zaznamenal 13 bodů s 9 doskoky, Lukeš ke svým 13 bodům přidal ještě nejvyšší užitečnost 16.

Následující den začal až utkáním v jednu hodinu po obědě. Prvním sobotním soupeřem se stal litevský Kaunas. Ačkoliv dospělí z kaunaského Žalgirisu soutěží v Eurolize, klubovou mládež jsme dokázali s přehledem porazit. Už od začátku jsme se chopili kormidla a dovedli vítěznou loď do svého přístavu. O post nejlepšího hráče opět soutěžila stejná dvojice jako v posledním zápase. Nečas tentokrát posbíral 15 bodů se 7 doskoky a nejvyšší užitečností, Lukeš ho pak následoval s 14 body. Poslední sobotní utkání v šest hodin večer, a předposlední celkem, Brňany postavilo před druhý klub z domácí Rigy. Bohužel jsme nezopakovali úspěch z první výzvy proti celku hlavního města Lotyšska a opět jsme den zakončili prohrou. Nestačili jsme jak v úspěšnosti střelby za tři body (7 % ku 23 %), tak v proměňování šestek (65 ku 89%). Nejlépe si opět vedl Nečas, jenž zaznamenal takzvaný double-double, a sice 11 bodů s 11 doskoky.

Neděle pro brněnské kadety znamenala pouze jedno utkání – proti Gruzíncům. Hlavně díky výborné druhé čtvrtině (17:5) a lepší střelbě z dálky (33 % ku 8 %) se nám podařilo soupeře zdolat a s Lotyšskem jsme se rozloučili výhrou. Nejúspěšnějším hráčem se stal Lukeš, jenž k 18 bodům (4 trojky) přidal ještě 4 zisky. Brňané se tak vrátili s bilancí 3-2, která je v hodnocení víkendu zařadila na čtvrté místo tabulky. První dva týmy obdržely pouze jednu prohru a třetí Riga, byť měla stejnou bilanci, skončila před námi. V celkovém pořadí nám zatím s bilancí 7:3 o jednu prohru náleží šesté místo tabulky, všichni z pětice před námi na tom jsou stejně a mají o výhru víc. Další turnaj hráče čeká v polovině března, tentokrát už v bližším Polsku.

Tým U16 pod vedením trenérského dua Paunovič-Okáč zakončil lotyšský turnaj výhrou.
Tým U16 pod vedením trenérského dua Paunovič-Okáč zakončil lotyšský turnaj vítězstvím nad Gruzínci.