Přestřelka ze začátku bohužel nepokračovala a zejména třetí čtvrtina rozhodla o konečném výsledku zápasu. Opava dokázala, že má vyvážený tým, kde ani udržení Šiřiny pod deset bodů nic neznamená.

Utkání začalo divácky velice atraktivně, v první čtvrtině totiž padlo hned 64 bodů. A byli jsme to my, kdo začal nekompromisně střílet a proměňovat. Po minutém pokusu Zbránka otevřel Lukáš Stegbauer skóre přesnou trojkou, okamžitě ho napodobil Radek Farský a o útok později opět bodoval Stegbauer. Uplynulo tak teprve pětasedmdesát vteřin a trenér Czudek si musel vzít oddechový čas, aby zastavil náš silný rozjezd 9:0. Ani minutové přerušení hry však neoslabilo naše vedení a o tři minuty později jsme dokonce vedli už o čtrnáct bodů. Před koncem první periody nás začali Opavané bohužel dotahovat a postupným ukrajováním bodů z rozdílu se nakonec dostali až na stav 31:33 před začátkem druhé desetiminutovky. Z dvouciferného vedení nám tedy náležel pouze dvoubodový náskok. Střelecký potenciál brněnských hráčů naneštěstí nepokračoval a ve zbylých třech čtvrtinách jsme dali téměř stejně bodů, jako v první. Což se nedá říct o soupeři. I přes úspěšnou trojku Filipa Novotného nás domácí vyrovnali a po třech minutách se ujali vedení. Pozice vedoucího se nám ovšem nevzdávalo snadno a stále jsme se přetahovali. Až v posledních dvou minutách, kdy jsme nebodovali, odskočili Opavané na skóre 51:44.

Po menším oddechu a návratu na palubovku se začal bodový rozdíl prohlubovat. Slezanům jsme se nebyli schopní přiblížit a oni pak s kontrolou utkání malými krůčky navyšovali rozdíl. Jakub Krakovič několik vteřin před koncem třetí periody mírně poupravil stav, ovšem i přesto nás v poslední čtvrtině čekalo dotahování patnáctibodového rozdílu. Manko v opavské hale bylo příliš vysoké a přes veškerou snahu jsme hráli pouze vyrovnaně, což v danou chvíli nestačilo. Bez ztráty, ale bohužel ani zisku, bodu jsme ukončili poslední periodu stejně, jako jsme ji začali. Z Opavy jsme si tak přivezli porážku 83:68. S nečekanými a těžkými výhrami Ostravy a Kolína se nám situace v tabulce opět komplikuje.

Domácí neovládli jen utkání, ale také téměř všechny statistické kategorie. Zatímco v úspěšnosti střelby tříbodových střel jsme na tom byli stejně (oba týmy 35 %), v případě těch dvoubodových už měla Opava navrch (40 % oproti našim 37 %). Tentokrát se nám navíc nedařilo při šestkách (58 % ku 79 %). Slezané také ovládli podkošový prostor (48 doskoků oproti našim 40) a ukázali týmovější hru 25 asistencí oproti 17). A ještě ztratili méně míčů (13 oproti našim 17).

Za tým BK Opava se prosadili: V. Bujnoch (17 bodů, 12 doskoků), L. Jurečka (14 bodů), F. Zbránek (13 bodů), M. Gniadek (10 bodů, 13 doskoků), R. Klečka (10 bodů, 3 zisky), J. Šiřina (9 bodů, 9 asistencí), J. Švandrlík (6 bodů) a J. Štěpánek s R. Dragounem (oba po 2 bodech).

Brňany táhla trojice úspěšných střelců. Nejvíc bodů nastřílel Lukáš Stegbauer, který zaznamenal 17 bodů. Těsně za ním byl Radek Farský s 15 body, Jakub Krakovič pak posbíral 14 bodů a 9 doskoků. Filip Novotný s Bryanem Smithsonem přidali každý po 6 bodech a Davellu Robymu náleželo 5 bodů s 5 asistencemi. Pomohl také Zdeněk Nehyba svými 3 body, Jan Kozina se Zurabem Kereselidze pak měli každý po 1 bodu.