Ústí není pro fanoušky českého utkání hvězd žádnou novinkou, protože hostí souboj titánů už potřetí. Tentokrát tam v neděli 19. ledna v 15.00 odstartuje Kooperativa NBL All-Star Game 2020. I brněnští fanoušci uvidí známé tváře.

Ty, kteří sledovali poslední utkání hvězd v Praze, možná nepřekvapí, že za mladé pušky opět nastoupí brněnský křídelník Davell Roby. Doplní jej však také Radek Farský, který si na mezi hvězdami odbude premiéru. Pušky v minulém souboji nejlepších českých hráčů vyhrály o pouhý bod poměrem 136:135. Roby tehdy sice nepatřil mezi hráče s největším počtem bodů, to ovšem neznamenalo, že by na hřišti nebyl se svými 6 body vidět nebo si snad utkání neužil. All-Star Game totiž není jen obyčejným zápasem, hráči si z ní chtějí odnést hezkou vzpomínku. “Je pro mě velkou ctí být dva roky po sobě zvolený do All-Star Game. Těším se nejen na samotné utkání, které si chci společně s dalšími špičkovými hráči užít, ale také na skvělou atmosféru a energii basketbalových fanoušků v hale, kteří přijedou z celé České republiky,” hlásila brněnská opora Roby, kterou bude znovu reprezentovat mládí. Tentokrát je Robyho kapitánem reprezentační rozehrávač a tahoun Pardubic Tomáš Vyoral, který vystřídal Jaromíra Bohačíka. Od mladých pušek očekává zopakování posledního vítězství. “Svému týmu určitě věřím a doufám, že Mazáky rozsekáme,” znělo z úst kapitána hráčů do 28 let.

Davell Roby ve vítězném týmu posledního Utkání hvězd. Foto: Kooperativa NBL.
Davell Roby ve vítězném týmu posledního Utkání hvězd v Praze. Foto: Kooperativa NBL.

Samotné utkání hvězd tradičně doprovází i soutěže v trojkách, smečování a souboj jeden na jednoho. V poslední zmíněné se ukáže i Brňan Farský. Po změnách nakonec v prvním kole nastoupí proti domácímu Joshuovi Brownovi. “Na 1 on 1 Challenge se moc těším. Bude to pro mě nová zkušenost, kterou si plánuji co nejvíc užít. Myslím, že nemám příliš velkou šanci soutěž ovládnout, vzhledem ke konkurenci tolika skvělých hráčů, ale vždy musíte jít na hřiště s tím, že chcete vyhrát. Takže cíl mám před turnajem jasný – chci vyhrát. V prvním kole mě čeká těžký soupeř, který navíc hraje špičkově jedna na jedna. Určitě mu ale nechci dát nic zadarmo,” řekl odhodlaný Farský před All-Star Game. Vítěz soutěže jedna-na-jedna dostane 25 tisíc korun (tisíc euro), takže motivace účastníkům rozhodně nechybí. Nejedná se však o nic lehkého a Farskému může po cestě předat zkušenosti jeho spoluhráč Roby, který také naposledy nastoupil ve stejné soutěži. Tehdy však vypadl v prvním kole s děčínským Klintem Carlsonem.

Fanoušci se mohou, kromě utkání hvězd a jednotlivých soutěží, těšit také na letošní poločasové vystoupení slovenského rapera Majka Spirita. I když poločasové vystoupení není úplně přesné, protože Spirit vystoupí jak v poločase, tak mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou. Více informací k ústeckému utkání hvězd najdete přímo na stránkách All-Star Game. A v neposlední řadě přejeme pořádnou podívanou, ať už budete zápas sledovat přímo v Ústí nebo na webu ČT Sport. Tak v neděli v 15.00, basketbalu zdar!