Záře reflektorů, hvězdní spoluhráči i soupeři, soutěže a plná hala diváků. Takové bylo letošní Kooperativa NBL Utkání hvězd v Ústí nad Labem. Brňané sice neuspěli v individuální soutěži, slavili však vydřený úspěch proti mazákům ligy.

První tři čtvrtiny byli tradičně spíš exhibičními a diváci tak neměli nouzi o podívanou. V letošní All-Star Game hráče navíc čekala novinka v podobě pětibodového od půlící čáry. Mezi úspěšné střelce se řadili pražský Ondřej Sehnal, nymburský Jaromír Bohačík a Radek Farský, kteří svými proměněnými pokusy vždy zvedli diváky ze sedadel. Byť si Mazáci první čtvrtinou získali mírný náskok, mladá krev Pušek se vzbouřila a před poločasem získala vedení zpět na svoji stranu. Ve třetí periodě si náskok ještě trochu navýšila a schylovalo se k posledním deseti minutách utkání. Konečná čtvrtina už byla o poznání soutěživější a zájem o hodinky pro vítěze byl znát u obou celků. Mazáci nakonec dotáhli svoje manko a stejně jako v minulém ročníku skončilo utkání velmi těsně. Pražský ostrostřelec Marek Mareš poslal Mladé pušky do vedení dalekou střelou čtyři vteřiny před koncem a tým osmadvacetiletých a starších hráčů se po oddechovém čase nedokázal vzepřít osudu a vyhrát. Pušky tak slavily výhru 129:128. Radek Farský se s 15 body, 4 doskoky a 2 asistencemi stal třetím nejlepším hráčem svého týmu a Davell Roby pak přispěl 5 body, 4 doskoky, 2 asistencemi a 1 ziskem. Nejužitečnějším hráčem utkání byl svitavský pivot Šimon Puršl.

Radek Farský s Davellem Robym slavili vítězství proti Mazákům.
Radek Farský s Davellem Robym slavili vítězství proti Mazákům.

Každoroční nedílnou součástí utkání hvězd bývají doprovodné soutěže a ani letošní ročník nebyl výjimkou. Po první čtvrtině nastoupili střelci a utkali se v souboji o nejlepšího kanonýra zpoza tříbodové čáry. Z prvního kola postoupili Spencer Svejcar s 16 body a Luděk Jurečka s 15 body. Svejcarova pomalejší forma střelby mu ovšem nedovolila vyslat všechny míče směrem k obroučce, což ho neochudilo o finále. Při druhém souboji však už musel střelbu zrychlit, čímž se mu snížila úspěšnost. Jurečka naopak zpřesnil a s 20 body si odnesl vítěznou trofej.

Po poločasovém vystoupení Majka Spirita odstartovaly souboje jedna-na-jedna, kde bojoval i Radek Farský. V prvním kole bohužel zejména kvůli nepřesné střelbě nestačil na ústeckého rozehrávače Browna a nepostoupil. Finále nabídlo vyčerpávající duel mezi svitavským pivotem Lubošem Kovářem a pardubickým křídelníkem Ozrenem Pavlovičem. Po velmi vyrovnaném souboji nakonec Pavlovič zvítězil o pouhý bod a vyhrál v přepočtu 25 tisíc korun.

Před poslední periodou pak skákali smečaři. Nymburský dlouhán Zach Hankins si poměrně jasně zajistil postup do finále, ovšem připojil se k němu – možná poněkud nečekaně – ostravský Josh Newkirk, který v prvním kole získal 0 a 40 bodů. Přeskočil tak svitavského Crandalla, jenž měl sice součtem víc bodů, nejlepším pokusem se ale Newkirkovi nedorovnal. Finále pak suverénně ovládl favorit Hankins, který předvedl parádní show a byl pasován na smečařského krále.