Po sestupu na jedenáctou příčku tabulky kvůli prohře s Ostravou nás v sobotu 18. ledna čeká nelehký výjezd do Opavy. Klíčem k úspěchu v zápase startujících v 18.00 bude eliminace ztrát a nedovolení střelby snadných trojek domácím vedeným kapitánem hvězdných mazáků – Jakubem Šiřinou.

Prvním střetem s Opavou jsme se blížili ke konci první poloviny soutěže, a navíc nás čekala odveta za porážku z předsezónního přípravného turnaje. Jakkoliv pro nás byl zápas důležitým, výkonnostně jsme na Opavany nestačili a prodloužili jsme sérii proher táhnoucí se od začátku sezony. Se současně druhým celkem KNBL jsme tehdy v poločase prohrávali pouze o sedm bodů, ovšem špatná třetí čtvrtina nás stála šanci na obrat, když jsme vstřelili pouhých šest bodů a obdrželi dvaadvacet. Se ztrátou třiadvaceti bodů tak už před poslední desetiminutovkou nebylo o co hrát a hosté si nakonec odvezli pohodlné vítězství 64:90. Z našeho týmu se nejvíce dařilo Radku Farskému, jenž druhému nejvýchodnějšímu celku ligy nastřílel 14 bodů a spoluhráčům rozdal 4 asistence. Petr Heřman tehdy kraloval pod košem a ke 13 bodům přidal ještě 9 doskoků a 4 bloky. Vedoucí trojici brněnských skórerů pak uzavřel Lukáš Stegbauer s 10 body a 8 doskoky. Na opačné polovině hřiště svůj tým vedl suverénní rozehrávač Šiřina, který posbíral 22 bodů, 10 asistencí a 7 doskoků. Následoval ho Jurečka s 19 body (trojky 5/7) a přispěli také Zbránek (13 bodů), Bujnoch a Dragoun (oba po 10 bodech).

Opava ukazuje dlouhodobě suverénní výsledky a z devatenácti utkání prohrála pouze čtyři, z toho dvě s Nymburkem. Další dvě prohry byly poněkud nečekaně s Ústím nad Labem a Prahou. Nejprve před Vánocemi dostali výprask od Pand, kdy prohráli o téměř třicet bodů, po duelu s Nymburkem pak narazili podruhé, a to na pražské Folimance, odkud si odvezli porážku 88:58. Po zmíněném výpadku ovšem opět naskočili do původní formy a v posledních dvou kolech Zdolali Ostravu o osm bodů a Pardubice o čtrnáct bodů. Nejdůležitějším hráčem Slezanů zůstává jednoznačně kapitán mazáků na letošní All-Star game Jakub Šiřina. Průměruje totiž téměř 19 bodů,8 asistencí a 4 doskoky na zápas. Solidními oporami mu jsou Bujnoch (13 bodů na utkání) s Gniadkem (12 bodů na utkání) a neméně důležitými zůstávají Jurečka (10 bodů na utkání), Klečka (9 bodů na utkání) a Zbránek (8 bodů na utkání). Opavané mají navíc už delší dobu stejnou sestavu a patří tak mezi nejsehranější týmy ligy.

Naladění hráčů na stejnou vlnu dokazují i výkony a styl hry týmu. “Opava letos hraje ve velké pohodě. Kolem Vánoc sice měla krizi, ale v posledním zápase v Pardubicích ukázala, že umí zabrat, když je třeba. Musíme se vyvarovat laciných ztrát, zastavit jejich rychlý protiútok a nenechat je střílet volné trojky, protože obzvlášť doma mají vysokou úspěšnost,” komentoval sobotní výjezd na východ asistent trenéra Martin Vaněk.

Náročnost si uvědomuje také Lukáš Stegbauer, který ovšem neztrácí naději a vidí možnost výhry jako reálnou. “V sobotu nás čeká velice těžké utkání, které bude velmi tvrdé a rychlé. Musíme se na něj důkladně připravit. Věřím, že když se budeme stoprocentně soustředit celých čtyřicet minut na náš výkon, budeme schopní uspět i na půdě Opavy,” hlásil odhodlaně brněnský pivot.

Věříme, že nám budete držet palce a zápas sledovat a fandit. V sobotu v 18.00 proto zapněte živý přenos na webu TVCOM. Nečeká nás nic lehkého, ale rozhodně do Opavy nejdeme se sklopenými hlavami. Věříme, že s vaší podporou můžeme vyhrát! Tak uvidíme.