Dvě absence a tři otazníky nás straší před duelem s Novou hutí. Vyhozený míč ve středu 15. ledna ve 20.00 odstartuje nelehké utkání proti týmu, který má stejnou bilanci jako my. Vítěz se tak oddělí od spodní trojice, poraženého čeká předposlední či poslední místo.

Když jsme začátkem listopadu vyjeli na východ, mělo být utkání s Ostravou jedním z potenciálních lamačů naší smolné série. Před začátkem utkání osmého kola nejvyšší české basketbalové ligy jsme stále vyhlíželi první výhru a Nová huť nabízela bod zlomu. Bohužel se nám slezský zápas nepodařil podle našich představ a se soupeřem jsme padli rozdílem deseti bodů. Byť jsme až do poločasu hráli vyrovnaně, ve třetí čtvrtině domácí mírně odskočili do osmibodového vedení, které si pak v poslední periodě ohlídali a jako správný kat provedli čistou exekuci. Náš tým tehdy táhl Bryan Smithson s 22 body a 9 asistencemi, následovaný Radkem Farským s 18 body a Jakubem Joklem s Lukášem Stegbauerem, kteří měli oba po 11 bodech (Stegbauer navíc 10 doskoků). Na protější straně jim oponovali zejména Američani Halsey s Newkirkem, jež zaznamenali 24 a 23 bodů. Nelze opomenout ani Bohačíka, který nasbíral 19 bodů a 17 doskoků. Rozehrávač Nábělek pak přidal 11 bodů.

Z dlouhodobého hlediska jsou to právě Newkirk a Holsey, kdo Ostravany táhnou. První zmíněný průměruje 19 bodů na utkání, druhý pak téměř 18 bodů. Stejně jako při našem prvním střetu jim i v ostatních zápasech pomáhá Bohačík, který dává 11 bodů na utkání. Důležitými hráči jsou také bývalý Brňan Pumprla (téměř 11 bodů na zápas) a mladý Nábělek (10 bodů na zápas). I když Slezanům náleží poslední příčka, mají stejnou bilanci s jedenáctým Kolínem a námi na desátém místě. Své tři výhry si připsali dvakrát proti Kolínu a jednou právě proti nám. V posledním kole se svěřenci trenéra Bálinta postavili Opavě, kterou sice neporazili, ovšem prohráli o pouhých osm bodů. Dostali se tak po svitavských Turech nejblíž z celé ligy. Samozřejmě kromě Nymburku, který vyhrál. Nám se po velmi špatné první půli sezony podařilo prolomit sérii proher a odvádíme na hřišti mnohem lepší práci. Ze sedmi utkání jsme tři vyhráli, přičemž dvě prohry byly rozdílem jednoho a tří bodů. A poslední porážka přišla od Nymburku. Případná výhra nad Novou hutí by nás mohla oddělit od Kolína s Ostravou a přiblížit k Hradci Králové.

Středeční večer ovšem nebude tak jednoduchý, jak se může zdát. Takzvaná marodka našeho týmu je totiž dost široká. “Čeká nás veledůležité utkání proti ostravské Nové huti. Pivoti Heřman ani Jokl do zápasu stoprocentně nenastoupí. Nad Stegbauerem, Krakovičem a Smithsonem visí otazníky. Zmíněný výčet absencí musí být pro nás všechny tou největší motivací, abychom se s nepříjemnou situací vypořádali,” vyjmenoval trenér Lubomír Růžička možné absence. Vysoké číslo zraněných však poslouží zdravým hráčům jako možnost, předvést svůj potenciál v plné síle. A že to bude potřeba, Slezané totiž dokážou překvapit. “Ostrava hraje velmi dobrý basket a její bilance je stejná jako naše. Odehrála několik výborných zápasů, které jí sice výsledkově nevyšly, ale herně ano. Chceme uspět a našimi největšími zbraněmi tak musí být bojovnost, obrana a doskok,” uzavřel Růžička.

Jedním z přeživších, kteří se postaví soupeři, je Radek Farský. Naposledy se mu dařilo a zejména s podporou diváků na hřišti odevzdá všechno. Stejně jako jeho spoluhráči. “Zápas s Ostravou nebude vůbec jednoduchý. Máme teď několik zdravotních problémů, ale snažíme se připravit tak, aby neměly vliv na náš výkon. Ostrava poslední dobou podává dobré výkony, avšak doufám, že podpora co nejvíce brněnských fanoušků nám pomůže k domácímu vítězství,” vyzýval Farský Brňany k podpoře týmu.

Už několikrát jste ukázali, že ani středeční večer není důvodem k zůstání doma. Proto přijďte do bohunického kampusu i tentokrát, ve středu ve 20.00, a vytvořme společně skvělou domácí atmosféru. Obzvlášť tentokrát, se spoustou zraněných, to bez vás nezvládneme! Uvidíme se v hale!