Zranění podkošoví hráči a kvalita Nymburku nám nedovolili držet s domácími krok. Přesto dvojice brněnských hráčů překročila dvacetibodovou hranici a Jakub Nečas sklidil pochvalu od Petra Bendy.

Utkání začalo poměrně vyrovnaně. Dokonce jsme to byli my, kdo sobotní duel bodově otevřel. První úspěšnou střelu si připsal Radek Farský a hned po něm se dvakrát trefil Davell Roby. Po dvou minutách jsme tak vedli 6:2. Následně se nám však přestalo dařit v útoku a čtyři minuty nepropadl míč soupeřovou obroučkou. Nymburk ale našeho výpadku nevyužil v plné síle a utekl na rozdíl pěti bodů. Filip Novotný s Robym nás svými body drželi stále na dostřel Nymburským a Petr Benda na konci první čtvrtiny stanovil skóre na 22:16. Druhá perioda už dostala jiný rozměr. Domácí ji otevřeli sérií 7-0, kterou přerušila až trojka Jana Koziny. Čtyři a půl minuty před koncem první poloviny jsme se, zejména díky posledním bodům Novotného, stále drželi na rozdílu devíti bodů, ovšem pak přišla domácí smršť. Nymburk skóroval hlava nehlava a i když se nám poměrně dařilo, s úřadujícími mistry jsme nestačili držet krok. Do druhé půle jsme tak mířili za stavu 55:38.

Kromě prvního proměněného koše Farského nám vypadl střelecký potenciál a bodovali jsme až po více než šesti minutách. Tou dobou už však domácí vedli poměrem 77:40, zejména díky zdánlivě nekončící sérii 22-0. Byla to až dalekonosná střela Novotného, která nás vysvobodila ze smyčky nymburských košů. Před koncem poslední čtvrtiny už jsme žádnou změnu ve skóre neudělali a do poslední desetiminutovky jsme šli s téměř čtyřicetibodovým mankem. Křížovo zakončení po dvou minutách prolomilo nymburskou hranici sta bodů, zatímco my jsme stále zůstávali daleko za ní. Velkou část závěrečné čtvrtiny jsme však odehráli vyrovnaně. Až v koncovce ještě mírně přišlápl pedál a z téměř čtyřicetibodového rozdílu udělal finální skóre 116:70. Překvapení se tedy nekonalo a vyhrál domácí favorit z Nymburku.

Kvalita nymburského celku šla znát i ve statistikách, kde nám nedali šanci. Zatímco z čáry trestných hodů měli jen mírně navrch (81 % oproti našim 78 %), v úspěšnosti střelby za dva body už byl rozdíl větší (57 % oproti 43 %). Stejně na tom byly i tříbodové pokusy (48 % oproti 32 %). Mnohem razantnější rozdíly pak ukazují doskoky, kde nám soupeř nedal šanci (54 oproti 26) a také týmové asistence (36 oproti 14)

Za domácí se prosadili: J. Bohačík (17 bodů, 8 doskoků), Z. Hankins (15 bodů, 2 bloky), P. Šafarčík (14 bodů), M. Dixon (13 bodů, 5 asistencí), V. Hruban (12 bodů), P. Benda, M. Kříž (oba po 11 bodech, Kříž navíc 8 doskoků), P. Pumrpla (7 bodů), M. Peterka (6 bodů) a H. Dalton (4 body).

Naším nejlepším střelcem byl Radek Farský, jenž soupeři nasázel 25 bodů. O pouhý krok za ním byl Filip Novotný, který přidal svých 20 bodů. Davell Roby nastřílel 14 bodů společně se 7 doskoky a 5 asistencemi. Jan Kozina zaznamenal 6 bodů a 4 asistence, Jakub Jokl s Danielem Szarowskim měli shodně po 2 bodech a jeden bod přidal Zdeněk Nehyba. Jakub Nečas skončil s nulou.