Únava Nymburčanů a předchozí přiblížení Ostravy nám dávají naději na překvapení basketbalového světa. V sobotu v 17.00 začneme utkání s prvním celkem tabulky – Era Basketball Nymburk. Třeba svým zlepšeným výkonem domácí překvapíme a nadělíme jim první prohru v sezoně.

Když jsme se s nymburským celkem střetli poprvé v této sezoně, dostali jsme na domácí palubovce sto a jeden bod. Úřadujícímu mistrovi ligy jsme ovšem nastříleli pouze jednasedmdesát bodů a více než třicetibodový rozdíl byl podpisem na listině stvrzující tehdy sedmý nepříjemný verdikt v řadě. V kolonce výher totiž stále svítila nula. Duel s Nymburkem však hráčům přinesl spoustu zkušeností. Nejvíc se dařilo Lukáši Stegbauerovi, jenž nasbíral 16 bodů. Bryan Smithson přidal 10 bodů a Jakub Jokl se Zdeňkem Nehybou si připsali po 9 bodech. Jan Kozina pak korigoval hru se 7 asistencemi. Na straně soupeře byl seznam dvouciferných střelců poněkud větší. Tahounem byl s 22 body a 7 asistencemi Bohačík, kterého doplnili Hankins (16 bodů), Peterka (13 bodů), Šafarčík (11 bodů) a dnes už bývalý Nymburčan Almeida (15 bodů).

Ligovou příčku Nymburských snad ani netřeba zmiňovat. Tradičně stojí osamělí na prvním místě. Náš sobotní soupeř ovšem nehraje pouze domácí KNBL, ale také prestižní Ligu Mistrů. V ní naposledy porazil lotyšskou Rigu a musel by tak nastat velmi nepravděpodobný scénář, aby Nymburk přišel o osmifinále. I takto silný soupeř však není neporazitelný. V druhé polovině sezony na palubovkách odvádíme mnohem lepší práci a rovnáme se i týmům na špičce tabulky. Ano, venkovní palubovka hraje proti nám, ale nic není nemožné. Například Ostrava, která je aktuálně za námi, s úřadujícími mistry ligy uhrála jeden z nejnižších rozdílů – čtrnáct bodů. A to se utkali ve stejné hale, jako my v sobotu. Níž už se dostali jen Pražané, jež jsme porazili, kteří doma prohráli o deset bodů.

Do karet nám navíc hraje fakt, že svěřenci trenéra Amiela za sebou v nedávné době mají hned dvě utkání. “Zápasy s Nymburkem jsou pro nás vždy velkým svátkem. Máme možnost se porovnat s nejlepším týmem v Česku, který má ve svých řadách spoustu reprezentantu. Pro Nymburk to bude třetí zápas v tomto týdnu, proto musíme hrát agresivně a pohlídat si hlavně rychlý protiútok soupeře,” hodnotil výjezd asistent trenéra Martin Vaněk.

Hráči rozhodně nevěší hlavu dolů. Celku jde příkladem kapitán Jan Kozina. “Utkání s Nymburkem bereme jako velkou výzvu. Zahrát si proti týmu, který patří k nejlepším v Lize Mistrů pro nás bude výbornou zkouškou. Pokusíme se z ní vytěžit co nejvíc. Čím víc takových zápasů, tím lépe pro nás,” těšil se Kozina na sobotní odpoledne.

Věříme, že máme šanci Nymburk porazit a doufáme, že vy věříte s námi! Pomozte nám proto na dálku fanděním u živého přenosu na webu TVCOM. Rozhodně Nymburským nepojedeme předat výhru, tak svěřencům trenéra Růžičky pošlete svoji podporu přes obrazovky.